افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 4 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

دام صهیونیست ها برای دانشجویان لبنانی در امریكا…

رژیم صهیونیستی تلاش می كند تا به بهانه جمع آوری كمك های انسان دوستانه به اطفال محروم و فقیر لبنان، دانشجویان لبنانی مقیم امریكا را به همكاری با دانشجویان صهیونیست در دانشگاه ‘كالیفرنیا’ در آمریكا وادارد.

روزنامه لبنانی الاخبار با انتشار این خبر به برگزاری مراسم جمع آوری كمك های انسان دوستانه به كودكان لبنانی و اسرائیلی اشاره كرد و نوشت: ‘باشگاه لبنان اجتماعی’ واقع در دانشگاه كالیفرنیای آمریكا پس از مدت ها، تصمیم گرفته است در مراسم ‘شورای رهبری اسراییل’ با هدف جمع آوری كمك های انسان دوستانه به كودكان فقیر و محروم در لبنان واسراییل شركت كند.

به نوشته الاخبار، باشگاه اجتماعی لبنان جزئی از جمعیت دانشگاهی لبنان در شهر كالیفرنیا است و اعضای این جمعیت به طور غیر مستقیم از طرف سازمان سیا آمریكا آموزش و حمایت مالی می شوند.

بر اساس این گزارش، شورای رهبری اسراییل هم یك جمعیت اسراییلی صهیونیستی است كه به امور و مسایل اسراییلی های مقیم ولایت كالیفرنیا رسیدگی می كند و هدف آن كسب حمایت و تقویت امنیتی، اجتماعی و تربیتی رژیم صهیونیستی و ارتش آن و نشر فرهنگ و اصول صهیونیسم است.

این شورا از طریق تجار و بازرگانان اسراییلی تأمین مالی می شود و شامل كسانی است كه در ارتش خدمت كرده اند.

بر اثر القائات سازمان سیا، اعضای باشگاه لبنان اجتماعی در هویت این شورا، فعالیتها و اهداف آن شكی ندارند و می گویند كه هیج امری دال بر شركت نكردن آنها در مراسم وجود ندارد. این باشگاه مدعی است این مراسم تنها با هدف نشر و ارتباط فرهنگی میان ملت های لبنان و اسراییل تحت عنوان هدفهای عالی انسانی برگزار می شود.

عدنان منصور وزیر خارجه لبنان با اظهار بی خبری از برگزاری چنین مراسمی از دانشجویان لبنانی خواسته است در هویت مشاركت كنندگان این مراسم دقت بیشتری به خرج دهند.

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار