افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 17 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

خوش خدمتی به گرگ، ثمر ندارد!

فضل الرحمن

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس، رهبر حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان از عدم اعتماد امریکا به کشورش انتقاد کرده است.

به نقل از جیو تی وی، فضل الرحمن با اشاره به مشکلات سیاسی فعلی پاکستان گفت: ما سال‌ها صادقانه به امریکا خدمت کرده و برای آنها کار انجام دادیم ولی اینک هیچ اعتمادی از سوی آنها مشاهده نمی‌کنیم.

رهبر حزب جمعیت علمای اسلام تصریح کرد: عدم اعتماد امریکا به پاکستان باعث شده تا اینک هند به جای ما در افغانستان حضور فعال داشته باشد.

به گزارش افغان تلکس، نماینده پارلمان پاکستان گفت: اگر تصور می‌کنیم که بی‌اعتمادی امریکا به ما باعث تنها شدنمان در جهان می‌شود نباید صرفا به صدور اعلامیه اکتفا کرد و باید به دنبال راه حلی عملی بود.

وی با انتقاد از صدور اعلامیه های‌صرف علیه دولتمردان امریکا بیان کرد: تنها اعلامیه کافی نیست و باید به صورت عملی نیز اقدامی انجام داد تا مشکلات حل شود.

فضل الرحمن با اشاره به دوستی اسلام آباد و پکن گفت: درست است که ما با چینی‌ها منافع مشترکی داریم ولی اگر خطر ما را تهدید کند آنها حتی حاضر نیستند یک مرمی به خاطر ما فَیْر کنند.

وی که پیش‌تر در تلاش بود تا حکومت ایالت بلوچستان را به دست بگیرد از نماینده گان پارلمان پاکستان خواست، به رای مردم مناطق قبایلی پاکستان در خصوص تعین وضعیت و سرنوشت‌شان احترام بگذارند.

جمعیت علمای اسلامی مهم‌ترین و بزرگ‌ترین حزب رسمی مکتب دیوبندی در پاکستان است که اینک به دو شاخه فضل الرحمن و سمیع الحق تقسیم شده است.

فضل الرحمن که به حمایت از گروه‌های افراط گرا شهرت دارد یکی از مخالفان آغاز عملیات ضد تروریستی توسط اردوی پاکستان بود و اصرار داشت که با تروریست‌ها مذاکره صورت بگیرد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار