افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 2 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

خلیفه داعش “ابوبکر بغدادی” زنده است !

ابوبکر بغدادی داعش

به گفته جنرال یحیی رسول سخنگوی وزارت دفاع عراق اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد ابوبکر البغدادی خلیفه خود خوانده داعش هنوز زنده است و در نزدیکی سرحدات عراق و سوریه مخفی شده است.

وی در گفت‌وگو با شبکه امریکایی فاکس نیوز اظهار داشت: ما اطلاعات زیادی داریم که نشان می‌دهد، البغدادی هنوز در قید حیات است و در سرحد میان عراق و سوریه و در مناطق صحرایی در تردد است. زیرا هنوز در این مناطق، داعش حضور دارد.

سخنگوی وزارت دفاع عراق تاکید کرد: اطلاعات موجود به طور مشخص‌تر تاکید دارند که خلیفه خودخوانده داعش در منطقه ای بین شهر القائم در ولایت الانبار عراق و شهر البوکمال سوریه در ساحل رود فرات تردد می کند.

این مقام امنیتی عراق به تعداد دقیق قوماندانان و سرکرده های داعش که هنوز در این منطقه سرحدی حضور دارند، اشاره ای نکرد ولی تخمین زد ده ها نفر باشند و البغدادی نیز در میان آنها باشد.

جنرال رسول اظهار داشت سرکرده‌های داعش مثل موش در مخفیگاه‌های دورافتاده در زیر زمین زنده گی می‌کنند و برخی از آنها برای فرار، کالای زارعان یا زنان را می پوشند.

این در حالی است که پیش از این، ابتدا اخباری درباره مرگ البغدادی و سپس قرار داشتن او در اسارت نیروهای امریکایی نشر شده بود.

  1. Ajmal Patman :

    اوخوبچه فلم است امریکاهیچوقت نمیکشد

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار