افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 28 جولای , 2012 لینک کوتاه خبر :

حمله وحشیانه آل‌خلیفه به روزه‌داران بحرینی

با ادامه پیدا کردن اعتراضات مردمی در عربستان سعودی و بخصوص در منطقه قطیف، شاهد تشدید برخورد نظامیان و نیروهای امنیتی بحرین در سرکوب معترضین و انقلابیون بحرین هستیم.

شاید علت تشدید برخوردها در بحرین را بتوان در وحشت و نگرانی های آل سعود از فراگیرشدن ناآرامی ها از بحرین به عربستان و ارتباط عمیق مردم بحرین با مردم قطیف سرزمین حجاز دانست.

بنابر اعلام جمعیت الوفاق بحرین، نیروهای امنیتی آل خلیفه این روزها با تشدید تدابیر امنیتی رفتار وحشیانه ای را نسبت به انقلابیون بحرین از خود نشان می دهند به طوری که شاهد افزایش چند برابری تعداد مسدومین و زخمی شدگان ناشی از حملات وحشیانه نظامیان بحرینی هستیم.

نیروهای امنیتی بحرین با استفاده از تفنگ های ساچمه ای، گلوله های پلاستیکی، بمب های صوتی، شوکر های برقی و همچنین گازهای سمی و خفه کننده اقدام به سرکوب غیرنظامیان بحرینی می نمایند.

همچنین در حالی که مردم روزه دار بحرین همانند تمامی مسلمانان جهان در حال انجام فرایض دینی خود در ماه مبارک رمضان هستند روز گذشته نیروهای آل خلیفه با حمله به جلسه قرآنی در یکی از مناطق بحرین اقدام به ضرب و شتم و بازداشت تعدادی از حاضرین در این جلسه نمودند.

تشدید و تداوم این وحشی گری ها از سوی آل خلیفه در حالی می باشد که پایگاه خبری “الجزیره العربیه”با عالام خبر بالا گرفتن اختلافات در خاندان آل خلیفه نوشت: شیخ عبدالله نوه شیخ عبدالله بن احمد الفاتح آل خلیفه فاش کرد که اختلاف شدیدی در جناح های حکومت در جریان است و دولت در پس پرده بحران اوضاع در کشورش می باشد.

برپایه این گزارش، این شاهزاده بحرینی شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین را فردی ظالم و ناتوان از حل بحرانی دانست که منامه در آن دست و پا می زند. وی تصریح کرد: مشکل اساسی بحرین در دستگاه حاکمه است که به دیدگاه مخالف احترام نمی گذارد.

افغان پیپر

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار