افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 11 دسامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

حمله صهیونیستها به دفاتر 3 سازمان غیردولتی فلسطینی در رام الله

به نوشته رویترز، سربازان اسراییلی با توسل به زور وارد دفاتر این سه نهاد شدند و رایانه های یکی از این دفاتر را با خود بردند.

این حمله نخستین مورد از این نوع حملات در شهر رام الله است از زمانی که دولت کرانه باختری با جلب نظر مجمع عمومی سازمان ملل متحد توانست جایگاه خود را در این سازمان به ناظر غیرعضو ارتقاء دهد.

ˈعالم جرارˈ عضو یکی از این سازمان های غیردولتی به خبرنگاران گفت: این حملات به بهانه تصمیم سازمان ملل رخ داد.

وی افزود:این پیامی از طرف اسراییل به فلسطینی ها است، مبنی بر اینکه هر زمان فلسطینی ها تصمیماتی اتخاذ کنند یا سازمان هایی را برای آزادی وطن خود تشکیل دهند، اشغالگران با توسل به زور در جهت متوقف کردن آنها بر می آیند.

از سویی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که دفاتر موردهدف باˈجبهه خلق برای آزادی فلسطینˈ مرتبط بودند.این جبهه، یک جناح کوچک چپگرا است که در فعالیت های مدنی صلح طلبانه درکرانه باختری شرکت دارد.

کرانه باختری از زمان آغاز جنگ 8 روزه غزه،صحنه درگیری های رو به افزایشی بین سربازان اسراییلی و معترضان فلسطینی است که این درگیری ها منجر به کشته شدن دو فلسطینی شده است.

در هفته گذشته بازداشت های شبانه فلسطینی ها به بهانه فعالیت های مبارزاتی، آرامش شبانه را از شهرهای کوچک کرانه باختری گرفت و منجر به تیراندازی و سنگ پرانی بین سربازان اسراییلی و فلسطینی ها شد.

مقامات فلسطینی،تل آویو را به تلاش برای مجازات آنها و مردم به دلیل کسب موفقیت در سازمان ملل متهم می کنند.

رژیم صهیونیستی با اعلام اینکه 200 میلیون دلار عوارض گمرکی فلسطینی ها را بلوکه می کند،از ساخت شهرک های یهودی در اطراف قلب بیت المقدس خبر داده است.

در همین حال رهبران فلسطینی هشدار دادند ممکن است در فکر اقدامی تلافی جویانه علیه اسراییل باشند یا شکایت نامه هایی را علیه تل آویو در دیوان بین المللی کیفری تنظیم کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار