افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 6 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

حمله شدیداللحن بان کی مون به تل‌آویو

دبیرکل سازمان ملل متحد با حمله شدید‌اللحن به رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم با کودکان فلسطینی در زندان‌های خود بدرفتاری کرده و آن را شکنجه می‌کند.

“بان کی مون” در یادداشتی که دفتر سازمان ملل در بیروت منتشر کرد، تاکید کرد که اسرائیل با کودکان اسیر فلسطینی بدرفتاری می‌کند و آنها را در سلول‌های انفرادی قرار داده و شکنجه می‌کند.

وی افزود که اشغالگری وضعیتی است که از لحاظ سیاسی، اقتصادی و اخلاقی غیرقابل قبول است.

بان کی‌مون در یادداشت خود به سازمان ملل گفت که کودکان فلسطینی بازداشتی در زندان‌های اسرائیل با بدرفتاری، آزار جسمی، اهانت لفظی ، تهدید و حبس انفرادی مواجه هستند و این رفتارها تا حد شکنجه می‌رسد.

تل‌آویو تجاوزات شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان را نادیده می‌گیرد

وی با اشاره به سیاست‌های تبعیض نژادی اسرائیل علیه فلسطینیان اظهار داشت که در قدس اشغالی تنها ۱۳ درصد از اراضی قدس شرقی برای ساخت و سازهای فلسطینیان اختصاص داده شده است در حالی که ۳۵ درصد اراضی این شهر با ساخت‌و سازهای شهرک‌نشین‌ها احاطه شده است.

بان کی مون افزود که مسئولان اسرائیلی مابین سال‌های ۱۹۶۷ تا ۲۰۱۱ اقدام به تخریب بیش از ۵۰۰ ساختمان متعلق به فلسطینیان کردند و مجوز اقامت حدود ۱۴ هزار فلسطینی ساکن قدس را مابین سال‌های ۱۹۶۷ و اواخر ۲۰۱۱ لغو کرده‌اند.

در یادداشت بان کی مون آمده است که مسئولان اسرائیلی حدود ۴۰ درصد اراضی کرانه باختری را به منظور اسکان اسرائیلی‌ها مصادره کرده و قانون بین‌المللی را نقض کرده اند و همچنان ساکنان فلسطینی از تبعیض به نفع شهرک‌نشینان اسرائیلی رنج می‌برند.

به گفته بان کی مون شهرک‌سازی در سال ۲۰۱۱ در مقایسه با سال ۲۰۱۰ به نسبت ۲۰ درصد افزایش داشته است.

دبیرکل سازمان ملل همچنین تاکید کرد که اسرائیل در اجرای قانون در قبال خشونت شهرک‌نشینان و تصرف مایملک فلسطینیان از سوی این شهرک‌نشینان شانه خالی می‌کند به گونه‌ای که تعداد حملات شهرک‌نشینان در سال ۲۰۱۱ حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

سکوت در قبال محاصره غزه جایز نیست

بان کی مون درباره محاصره غزه نیز تصریح کرد: محاصره تحمیلی اسرائیل بر غزه مجازات گروهی علیه ساکنان غیرنظامی است که سکوت در قبال آن ممکن نیست و این مسئله نقض آشکار تعهدات و قوانین بین‌المللی از سوی اسرائیل است.

وی افزود که این محاصره پیامدهای اقتصادی و اجتماعی نگران‌کننده‌ای در برداشته است.

 

 

 مرآت نیوز

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار