افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 23 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

حمله داعش با مرمی های حاوی گاز اعصاب به سوریه…

گاز اعصاب

 

داعش در حمله به مواضع اردوی سوریه در غرب ولایت رقه، از مرمی های حاوی گاز اعصاب استفاده کرد.

گروه تروریستی داعش در حمله به مواضع اردوی سوریه در غرب ولایت رقه، از مرمی‌های حاوی گاز اعصاب استفاده کرد.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «المیادین» لبنان، این حمله در منطقه «تلة السیریاتیل» واقع در ریف غربی «رقه» مقر داعش بوده است.

اردوی سوریه طی دو هفته گذشته در عملیات غرب حلب در حال پیشروی بود، اما مجبور شد پس از تلفاتی حدود 70 نفر طی 10 ، از مواضع خود در منطقه نفتی الثوره عقب نشینی کند .

طبق این گزارش، اکنون روشن شد که داعش با فَیْر گاز اعصاب موفق شده است نیروهای اردوی سوریه را به عقب براند و آنان را از پیشروی در غرب ولایت رقه بازدارد.

دمشق دو روز قبل نیز،برای چندمین بار از شورای امنیت خواست که مانع دستیابی گروه‌های مسلح تروریستی در سوریه به سلاح کشتار جمعی شود و حامیان آنان یعنی ترکیه و عربستان را بازخواست کند.

گروه تروریستی داعش پیش از این نیز در عراق و سوریه بارها از سلاح های شیمیایی علیه نیروهای نظامی و غیر نظامی استفاده کرده است.

بشار الجعفری نماینده دایم سوریه در سازمان ملل در جلسه مشورتی رسمی درباره امور مربوط به اجرای قطعنامه 1540 سال 2004 درباره سلاح‌های کشتار جمعی، که این هفته برگزار شد،‌ اعلام کرد که گروه‌های مسلح بارها تلاش کرده‌اند که مقادیر زیادی گاز سارین را که با طیاره از لیبیا به ترکیه آورده‌اند، از خاک ترکیه وارد سوریه کنند و پس از استفاده از آن، دولت و اردوی سوریه را متهم کنند که در این خصوص فایل‌های صوتی و ویدیویی که نشان می‌دهد این گروه‌های تروریستی مواد کیمیایی دارند و از آن در چند منطقه سوریه استفاده کرده‌اند، به کمیته قطعنامه 1540 شورای امنیت تحویل داده شده است .

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار