افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 28 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

حمایت وزیر امورخارجه آلمان از تشكیل دولت مستقل فلسطینی

‘گیدو وستروله’ روز چهارشنبه در نشست خبری مشترك با ‘سلام فیاض’ نخست وزیر دولت خودگردان فلسطینی كه به منظور دیدار و گفت و گو با مقامات آلمانی به برلین سفر كرده، افزود: آلمان از كمك به عادی شدن روند مذاكرات صلح دریغ نخواهد كرد و در این راه كمك هایی هم به دولت خودگردان فلسطینی ارائه خواهد كرد.

وستروله افزود: آلمان امسال برای كمك به بازسازی فلسطین و اصلاح زیر ساخت های سرزمین های اشغالی،70 میلیون یورو اعتبار در نظر گرفته كه 40 میلیون یورو از این مبلغ به كمك های توسعه ای اختصاص خواهد یافت.

به گفته وزیر امور خارجه آلمان،ساخت 8 پاسگاه بازرسی پلیس و همچنین همكاری در زمینه انرژی های خورشیدی از جمله كمك هایی است كه به فلسطینی ها ارائه خواهد شد.

وزیرامور خارجه آلمان در ادامه این نشست خبری مشترك بر اهمیت روند صلح خاورمیانه تاكید كردو گفت: این موضوع كه یكی از مهمترین پروژه های صلح در دنیا است، باید در دستور كار سیاسی جامعه بین المللی باقی بماند.

وستروله همچنین از دو طرف درگیر خواست كه از تشدید اوضاع و هرگونه اقدام یكجانبه كه موجب بروز دوباره خشونت شود،پرهیز كنند.

نخست وزیر دولت خودگردان فلسطینی نیز با بیان اینكه فلسطینی ها می خواهند با افتخار و عزت زندگی كنند،گفت: یك دولت مستقل فلسطینی باید در مرزهای سال 1967 با مركزیت بیت المقدس شرقی تشكیل شود.

‘سلام فیاض’ خواهان برداشتن گام های مشخص برای برچیده شدن شكاف سیاسی در بین گروه های فلسطینی شد و از جامعه بین المللی خواست از تشكیل دولت مستقل فلسطینی حمایت كرده و بحران مالی دولت خودگردان را مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به اهمیت نقش اتحادیه اروپایی ، خواستار برقراری روابط سیاسی و استراتزیك با آلمان و دیگر كشورهای عضو این اتحادیه شد.

نخست وزیر دولت خودگردان فلسطینی با ابراز نگرانی از وضعیت بیت المقدس ، گفت: مشكل فقط ادامه شهرك سازی از سوی صهیونیست ها نیست بلكه مشكلات دیگری از جمله حمله نظامی به مناطق اشغالی و سركوب خشونت بار معترضان فلسطینی كه مخالفت خود را به صورت مسالمت آمیز اعلام می كنند، وجود دارد.

سلام فیاض با غیر قابل قبول خواندن این گونه اقدامات، آن را مانع بزرگی در راه استقرار صلح و عدالت در منطقه مهم و راهبردی خاورمیانه خواند.

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار