افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 18 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

حمایت مالی۴۰ کشور از داعش!

رییس جمهور روسیه خود اعلام کرد که تروریست ها از جانب ۴۰ کشور از جمله برخی از اعضای کشورهای موسوم به «جی۲۰» مورد حمایت مالی قرار می گیرند.

 

به گزارش راشا تودی، رییس جمهور روسیه در سخنانی با انتقاد از کشورهای حامی گروه تروریستی داعش گفت: در جریان نشست جی۲۰، مستنداتی را درباره تأمین مالی گروه های تروریستی مختلف از سوی برخی افراد حقیقی ارایه دادیم.

 

«ولادیمیر پوتین» ادامه داد: تأمین مالی تروریست ها از سوی ۴۰ کشور که برخی از آن ها در میان کشورهای عضو جی ۲۰ نیز قرار دارند، انجام شده است.

 

وی در ادامه به خبرنگاران گفت: تصاویر هوایی گرفته شده توسط هواپیماهای روسیه که به وضوح نشان دهنده انتقال و تجارت غیر قانونی نفت و برخی محصولات نفتی توسط تروریست ها است را نیز به همکارانمان در اجلاس نشان دادیم.

 

پوتین با تأکید بر لزوم مقابله فوری با تجارت نفت توسط تروریست ها افزود: اکنون زمان آن نیست تا درباره اینکه اقدامات کدام کشور در مبارزه با تروریست ها مؤثرتر و اقدامات کدام کشور از تأثیرپذیری کمتری برخوردار است، تلاش کرده و یا تخمین هایی را بیان کنیم؛ بلکه وقت آن است تا تلاش یکپارچه و بین المللی را برای مبارزه با گروه های تروریستی مصروف داریم.

 

رییس جمهور روسیه خاطر نشان کرد: در زمان کنونی به کمک های ایران، ترکیه، عربستان، اتحادیه اروپا و آمریکا نیاز داریم.

 

ولادیمیر پوتین همچنین اعلام کرد که مسکو برای تأمین پوشش هوایی در راستای انجام عملیات توسط مخالفان سوریه علیه گروه تکفیری-صهیونیستی داعش آمادگی خود را اعلام کرده است.

 

در این میان، جبهه غربی-عربی حامیان تروریست های داعش روسیه را متهم کردند که حملاتش به جای گروه تروریستی داعش بر مخالفان سوری متمرکز بوده است.

 

گفتنی است، مقامات روسیه در چارچوب قطعنامه شماره ۳۳۱۴ مصوب سال ۱۹۷۴ میلادی مجمع عمومی سازمان ملل، اعلام کرده بودند که حملات هوایی آن ها به تروریست ها در سوریه بنا به درخواست دولت قانونی این کشور بوده و لذا موضوع حمایت ها از سوریه در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش در این کشور بر اساس منشور ملل متحد و در چارچوب قوانین بین المللی محسوب می شود.

 

سوریه از سال ۲۰۱۱ تا کنون دارای مشکلات زیادی بوده و در جبهه های متعددی با گروه های تروریستی مانند النصره و داعش مشغول مبارزه است. در این میان، محور عربی-غربی-صهیونیستی از هیچ تلاشی در راستای حمایت از تروریست های داعش و النصره در سوریه دریغ نکرده و تصاویر کمک های آن ها از طرق مختلف مانند ارسال هوایی تجهیزات به تروریست ها گواهی بر صدق این مدعا است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار