افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 21 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

حمایت دانشگاهیان آلمان از انتقادات گراس به سیاست های رژیم صهیونیستی

گونتر گراس’ نویسنده، شاعر، نقاش، مجسمه ساز و برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 1999، اوائل ماه جاری میلادی با انتشار شعر انتقادی خود از سیاست های جنگ طلبانه رژیم صهیونیستی در قبال ایران، كه با نام ‘یك فریاد’ بازتاب جهانی یافت، به عنوان منتقد جدی اسرائیل در كشوری تبدیل شده كه خود را مدافع بی قید و شرط سیاست ها و اقدامات این رژیم می داند.

گونتر گراس 84 ساله بلافاصله بعد از انتشار این شعر و به خاطر بیان صریح عقاید خود، آماج شدیدترین و بی رحمانه ترین حملات تخریبی، توهین ها و بی احترامی ها از سوی رسانه های صهیونیستی و حامیان این رژیم قرار گرفت، اما به رغم همه فشارها و تهدیدها كه هنوز ادامه دارد، در یك مصاحبه تلویزیونی و در واكنش به این حملات و تخریب ها، از اظهارات خود دفاع كرد و گفت ‘از اینكه بعد از مدتها سكوت و صبر، تابو شكنی كرده بسیار خوشحال بوده و از كار خود راضی است.

به گزارش ایرنا، در اعلام حمایت جمعی از دانشگاهیان آلمانی از گراس كه روز شنبه در قالب اعلامیه ای منتشر و در سطح عمومی توزیع شده، آمده است: اظهارات محوری برنده آلمانی جایزه نوبل ادبیات در مورد سیاست های جنگ طلبانه اسرائیل صحیح و قابل بحث بوده و ما از آن حمایت می كنیم.

دانشجویان عضو در شاخه آلمان این انجمن بین المللی دانشگاهی، در اعلامیه خود با بیان اینكه،’اسرائیل در حال آماده سازی خود برای راه اندازی یك جنگ جدید در منطقه خاورمیانه با ایران است’، این گونه افكار و اقدامات جنگ افروزانه را بسیار خطرناك خوانده و تاكید كردند كه چنین اقدامی تمام منطقه و جهان را درگیر كرده و می تواند بعنوان جنگ جهانی سوم فراگیر شود.

این دانشجویان در اعلامیه خود تاكید كرده اند: تشكیلاتی كه برای افترا و بی آبرو كردن ‘گراس’ فعال شده از سوی رسانه های صهیونیستی و برخی دولتمردان در آلمان و همچنین مقامات اسرائیل هدایت می شود و هیچ هدفی جز این ندارد كه صدای مخالفان جنگ را خفه كرده و آنها را وادار به سكوت كند.

این گروه دانشجویی همچنین هرگونه اتهام ضد سامی گری و مقایسه گراس با هیتلر را بی ربط و بی اساس خوانده و تاكید كرده اند كه باید درمورد اظهارات گراس اندیشید و درباره آن بحث كرد.

این گروه دانشجویی، معتقدند كه قدرت های غربی بویژه آمریكا، بریتانیا، فرانسه و آلمان فقط بدنبال این هستند كه كل منطقه را به آتش بكشند تا منافع اقتصادی خود را به پیش ببرند.

در خاتمه اعلامیه این گروه دانشجویی آمده است: هر كسی كه بخواهد برای جلوگیری و ممانعت از افزایش خطر جنگ اقدام كند باید با دفاع از گونتر گراس در رسانه ها، برعلیه جنگ طلبان جنایتكار در برلین، واشنگتن و تل آویو و تمام حامیان آنها، اقدام كند.

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار