افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 30 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

حمایت علنی امریکا از داعش/ انتقال سرکردگان داعش با چرخبال ها

us helicopters

در جدیدترین حمایت امریکا از داعش، چرخبال های امریکایی شب گذشته پس از پرواز به سمت دیرالزور، چندین سرکرده داعش را که به کُردهای تحت حمایت امریکا پناه برده بودند از این منطقه خارج و به ولایت الحسکه منتقل کردند.

حمایت امریکا از گروه تروریستی داعش برای باقی نگه داشتن این گروه در سوریه همچنان ادامه دارد.

در جدیدترین حمایت واشینگتن از داعش، منابع محلی حاضر در دیرالزور سوریه میگویند که امریکا سرکرده های این گروه تکفیری را از این ولایت به مناطق نا معلومی در ریف الحسکه منتقل کرد.

آژانس خبررسانی سانا به نقل از این منابع راپور داد که چرخبالهای امریکایی شب گذشته از ریف شمالی دیرالزور حرکت و در ارتفاع پایین بر فراز اردوگاه السد پرواز کردند و در نزدیکی سد اکالال واقع در جنوب الحسکه فرود آمدند.

به گفته این منابع، چرخبالهای امریکایی حامل چندین سرکرده داعش بودند که به گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه پناه برده بودند؛ جمعی که بیشتر عناصر آن کُرد است و با حمایت امریکا در رقه و ولایت دیرالزور بارها توافق کردند و پس از خروج داعش از این مناطق، اراضی تحت اشغال این گروه را به تسلط خود در می آوردند.

این برای دومین بار است که چرخبالهای امریکایی دست به چنین اقدامی می‌زنند و ماه گذشته چند چرخبال در نزدیکی سد اکالال فرود آمدند و 47 سرکرده داعش را با خود آورده بودند.

این تروریستها از حملات اردوی سوریه فرار کرده بودند و افراد زخمی آنان تحت تداوی سازمان داکتران بدون سرحد قرار گرفتند.

امریکا طی چند ماه گذشته به صورتهای مختلفی از داعش در منطقه بادیه سوریه حمایت کرده و گاهی نیز استخبارات جاسوسی را در اختیار این گروه قرار میداد تا به مواضع اردوی سوریه حمله کنند.

مرکز هماهنگی روسیه در حمیمیم نیز در ماه جاری عیسوی اعلام کرد که ایتلاف بین المللی به رهبری امریکا همچنان با باقی مانده تروریستها در سوریه همکاری می‌کند.

به گفته این مرکز، نیروهی نظامی امریکا یگانهای نظامی جدیدی تحت عنوان اردوی جدید سوریه در نزدیکی اردوگاه آوارگان شهر الحسکه ایجاد کرده اند که در آن گروههای جدا شده از تروریستها حضور دارند.

 1. Soltan Ahmad Khan :

  در کدام ولایت افغانستان است وازضحی بساز

 2. احمد رحمانی :

  بدون تردید درست است

 3. فرهاد کوه کن :

  ساخته خودشان نوکر شان مردم اردین بیزا کردن پلان شان هست

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار