افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 26 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

حماس در انتخابات پارلماني اكثريت آرا را بدست مي‌آورد

عضو دفتر سياسي جنبش حماس با اعلام اينكه اين جنبش براي احراز پست رياست تشكيلات خودگردان فلسطين نامزد انتخاباتي معرفي خواهد كرد، اطمينان داد كه حماس در انتخابات آينده فلسطين بيشترين آرا را از آن خود كند.

محمود الزهار، عضو دفتر سياسي جنبش مقاومت اسلامي حماس در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌اي الشرق الاوسط اعلام كرد كه در انتخابات پارلماني آتي فلسطين كه قرار است در ماه مارس برگزار شود حماس اكثريت آرا را در كرانه باختري به دست خواهد آورد و آرا اين جنبش در غزه نيز بيشتر از آراي انتخابات سال 2006 خواهد بود.

وي در ادامه افزود:حماس در كرانه باختري به علت محاصره امنيتي نابود شد و بسياري براثر شكنجه در آنجا جان خود را از دست دادند و به خانواده اسيران و شهدا در كرانه باختري آسيب‌هاي زيادي رسيد به همين دليل در آنجا بسياري هستند كه به جنبش حماس راي خواهند داد اما در نوار غزه بسياري از كساني كه بيكار شده بودند هم اكنون بر سر كارهاي خود بازگشته‌اند و براي همگان امنيت و امكان زندگي خوب فراهم شده است كه اين امر امكان دست‌ يافتن حماس را به آراي بيشتر افزايش مي‌دهد.

اين عضو ارشد حماس درخصوص امكان معرفي نامزدي از سوي اين جنبش براي پست رياست تشكيلات خودگردان فلسطين گفت: اين مساله هم اكنون در دستور كار حماس قرار ندارد اما ما امكانات و شرايط لازم را براي اين مساله داريم و همه چيز را در اين خصوص به وقت مناسبش موكول مي‌كنيم.

وي افزود: اين امكان براي حماس مطرح است و يقينا ما به سوي ديدگاه جغرافيايي سياسي برخلاف ديدگاه جغرافياي قبلي در حال حركت هستيم.

الزهار در ادامه افزود: حماس يا هر سازمان اسلامي ديگري در فلسطين هيچ گاه در امور داخلي كشورهاي عربي دخالت نمي‌كند.

وي در اين خصوص همچنين گفت: حماس همواره از سوي برخي كشورهاي غيراسلامي و كشورهايي كه به ظاهر اسلامي و عربي هستند مورد تعرض قرار مي‌گيرد اما با وجود امكانات محدود همچنان صبر و پايداري به خرج مي‌دهد.

عضو دفتر سياسي حماس درخصوص اينكه برخي‌ اعتقاد دارند كه حماس شاخه‌اي از اخوان‌المسلمين است، گفت: نيازي به وارد شدن در بحث و جدل در اين خصوص نيست ما در راستاي وحدت اسلامي حركت مي‌كنيم و همه چيز براي اين امر آماده است و فقط مرحله اجراي آن باقي مانده است.

وي در ادامه گفت: بيداري امت اسلامي و اجراي طرح وحدت اسلامي موجب از بين بردن تعصبات قومي و قبيله‌اي و مرزبندي‌هاي سياسي شده و به مقصود خود كه همان از بين بردن ضعف‌هاي جهان اسلام است، خواهد رسيد.

منبع: ايسنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار