افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 5 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

حكایت تلخ زنان فلسطینی از اسارت در زندان‌های رژیم صهیونیستی

 

 چند تن از 32 زن فلسطینی كه اخیرا در پی عملیات تبادل اسرا از زندان‌ صهیونیست‌ها رهایی یافتند، در گفت وگو با رسانه های لبنانی به تشریح ناگفته های خود از دوران مشقت بار اسارت در میان زندانیان جنایت‌كار و زنان معتاد صهیونیست پرداختند.

 

یكی از این زنان ‘بشری الطویل’ 19 ساله از اهالی شهر ‘البیره’ واقع در كرانه باختری است كه در جریان عملیات تبادل اسرای فلسطینی با ‘گیلعاد شالیت’ سرباز رژیم صهیونیستی در بند جنبش مقاومت اسلامی ‘حماس’ آزاد شده است.

بشری از دوران بازداشت خود می گوید: من آن دوران را در حالتی از ترس و وحشت زیاد سپری كردم چون در میان تعداد زیادی از زنان خلافكار، آدم كش، خرابكار و معتاد قرار گرفته بودم و هر لحظه خود را در معرض تهدید و خطر می دیدم.

وی افزود: بعد از اینكه از جریان اسارت خود مطلع شدم، به مدت 18 روز تحت بازجویی قرار گرفتم و بعد از آن به زندان ‘الرمله’ منتقل شدم.

بشری ادامه داد: آنجا بود كه متوجه شدم در بخش نگهداری جنایتكاران و معتادان زن قرار گرفته ام. من هر روز را با داد و فریاد و دشنام این زنان خلافكار سپری می كردم و حتی از ترس، قادر به خواب نبودم چون شنیده بودم كه یكی از این زندانیان، به یك اسیر زن فلسطینی به طور عمد حمله كرده است.

بشری گفت: انتقال اسرای زن فلسطینی به قسمت نگهداری زندانیان جنایتكار در زندان الرمه منجر به افزایش رنج و درد ما می شد.

یكی دیگر از زنان آزاده فلسطینی ‘كراجه’ نام دارد كه 23 ساله و از روستای ‘صفا’ واقع در نزدیكی رام الله است.

این زن اسیر فلسطینی درباره دوران اقامت خود در زندان الرمله می گوید: من مدتی را در این زندان به سر بردم و این مدت از بدترین و سخت ترین دوران اسارتم در زندان های رژیم صهیونیستی به شمار می رفت چرا كه در این گونه زندان‌ها از قوانین مربوط به زندانیان جنایتكار استفاده می شد؛ به عنوان مثال یكی از قوانین این زندان، بازجویی روزانه از زنان جنایتكار به صورت عریان است و زنان اسیر فلسطینی این نوع بازجویی را قبول نمی كردند.

بشری در ادامه شرح دوران بازداشت خود در زندان های رژیم صهیونیستی گفت: انتقال اسرای زن فلسیطنی به این نوع بازداشتگاهها نوعی توهین به زنان اسیر فلسطینی است چرا كه آنها به خاطر حمایت از مقاومت بازداشت شده اند.

این اسیر زن فلسطینی از كلیه مؤسسه ها، مراكز محلی و انسان دوستانه، خواستار رسیدگی به اوضاع اسرای زن فلسطینی با توجه به تعداد اندك آنها و احتمال اجرای قوانین طاقت فرسا و دشوار علیه آنها از سوی مدیریت زندانهای رژیم صهیونیستی شد.

‘احترام غزاونه’ یكی از اعضای مركز ‘وجدان’ كه اوضاع صدها اسیر فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی را رسیدگی می كند، در باره اوضاع زنان دربند به ویژه در زندان الرمله می گوید: این زندان تا سال 2004 میلادی مخصوص نگهداری اسرای زن فلسطینی بود اما به دنبال اعتراض آنها نسبت به وجود شرایط سخت و دشوار، شرایط انتقال آنها به زندان ‘هشارون’ فراهم شد.

به گفته وی، اسرای زن فلسطینی در سال 2008میلادی به زندان های ‘الدامون’ و هشارون منتقل شدند اما در جریان عملیات اخیر تبادل اسرای فلسطینی با سرباز رژیم صهیونیستی، بیش از 32 زن اسیر فلسطینی آزاد و بدین ترتیب تعداد زنان در بند رژیم صهیونیستی به 6 تن رسیده است و سازمان مدیریت زندانهای رژیم صهیونیستی از فراهم كردن زندانی جداگانه برای آنها جلوگیری می كند.

این فعال اجتماعی ادامه داد، در میان شش زن اسیر فلسطینی’لینا الجربوی’ با بیشترین حكم حبس، شش سال از مدت بازداشت وی باقی مانده است؛ یك كودك نیز در میان این 6 نفر وجود دارد كه اخیرا در شهر ‘الخلیل’ دستگیر شده است.

وی در مورد انتقال اسرای زن فلسطینی به بخش جنایتكاران و آدم‌كشان زندان الرمله گفت: این اقدام نوعی اهانت به مقام زنان فلسطینی است كه به خاطر حمایت از مقاومت و مبارزه سیاسی دستگیر شده اند.

احترام در ادامه افزود: وجود همزمان زنان جنایتكار ومتعاد با زنان اسیر فلسطینی دریك جا، تهدید واقعی علیه زنان اسیر فلسطینی به شمار می آید.

سازمان مدیریت زندانهای رژیم صهیونیستی بعد از پایان یافتن عملیات تبادل اسرای فلسطینی با شالیت، تهدید كرده بود كه شش زن اسیر فلسطینی باقی مانده را به زندان الرمله( بخش جنایتكاران) منتقل خواهد كرد كه این امر با مخالفت شدید این زنان اسیر فلسطنیی روبرو شد؛ آنها تهدید كردند در صورت انتقال به زندان الرمله دست به اعتصاب خواهند زد.

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار