افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 9 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

حزب الله: خود را برای رویارویی با دشمن آماده كرده ایم!

شیخ ‘نبیل قاووق’ معاون شورای اجرایی حزب الله طی مراسمی در جنوب لبنان، با اشاره به تأكید حزب الله بر ادامه استقرار سیاسی و امنیتی لبنان گفت: حزب الله در راستای ثبات و استقرار كشور از دولت حمایت می كند ولی از عملكرد كند آن در برابر حل برخی مسایل داخلی و اوضاع سوریه گله مند است.

وی افزود: برخی گروههای لبنانی همه انرژی خود را صرف مسایل انتخابات و حاشیه های آن كرده اند درحالی كه هیچ گونه تلاشی برای خاموش كردن آتش فتنه و بروز درگیری ها در سوریه كه خود در آن شریك هستند، از خود نشان نمی دهند و تنها تلاش خود را علیه سلاح مقاومت به كار می برند.

قاووق تاكید كرد: ما همواره آماده مقابله با دشمن هستیم اما گروهی در لبنان، نسبت به تهدیدها و اشغالگری های رژیم صهیونیستی و طمع های آن علیه منابع طبیعی و نفتی لبنان بی تفاوت هستند و آنها را نادیده می انگارند.

معاون شورای اجرایی حزب الله اظهار داشت: آنها تمام تلاش خود را صرف روند تخریب اوضاع در سوریه و آینده تحولات این كشور كرده اند چون به هر قیمتی، درصدد بازگشت به قدرت در لبنان هستند.

وی ادامه داد: آنچه اسراییل و آمریكا از جریان 14 مارس می خواهند، تضعیف مقاومت از طریق اعمال فشار علیه سوریه و افزایش دامنه بی ثباتی در این كشور است چرا كه مقاومت مانع محكمی در برابر طرح های آمریكا و اسراییل در منطقه است.

این مقام ارشد حزب الله تصریح كرد: كسانی كه خود را در درگیری های سوریه گرفتار كرده اند، درصدد هستند كه لبنان را به پایگاه گروههای مسلح آشوبگر تبدیل كنند.

وی با اشاره به وجود افراد مسلح در مرزهای میان لبنان و سوریه افزود: با وجود صد هزار نفر از افراد مسلح در نقاط مرزی میان لبنان و سوریه و حمایت جریان 14 مارس و برخی نیروهای امنیتی از آنها، ارتش قادر به انجام وظیفه خود به نحو احسن نیست.

قاووق با اشاره به افرایش فعالیت گروههای مخالف نظام سوریه در لبنان گفت:كار بدان جا رسیده است كه قاتلان مردم سوریه، در سایه سكوت نیروهای امنیتی و بی توجهی دیوان قضایی لبنان، به آسانی در تلویزیون ها و شبكه های خبری لبنان به ایراد سخن می پردازند و جریان 14 مارس، عملا لبنان را به سوی چالش های بزرگ سوق می دهد.

معاون شورای اجرایی حزب الله با اشاره به حمایت كشورهای عربی منطقه از مخالفان در سوریه اظهار داشت: پول عربی امروز به وسیله ای برای تحریك آشوبگران و افزایش دامنه بحران و ناآرامی در سوریه تبدیل شده و باید دید، كسانی كه دل به حال مردم سوریه می سوزانند، در حمایت از مردم بحرین چه كرده اند.

وی افزود: كسانی كه به حمایت از تظاهر كنندگان در سوریه می پردازند و خواهان مسلح كردن آشوبگران هستند، مردم خود را از برپایی تظاهرات منع می كنند و آتش به سوی آنها می گشایند؛ آنها قبل از توجه به اوضاع سوریه باید نسبت به توقف عملیات قتل و كشتار در بحرین اقدام كنند.

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار