افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 4 مارس , 2018 لینک کوتاه خبر :

حامیان پوتین به خیابان ها آمدند

پوتین

بیش از صد و سی هزار تن از اهالی روسیه در راهپیمایی چاشت شنبه در مسکو ، پایتخت این کشور در حمایت از نامزدی ولادیمیر پوتین برای اشتراک در انتخابات ریاست جمهوری حاضر شدند…

ایرینا ولک از مقام‌های وزارت امور داخله روسیه حاضر در همایش به آژانس خبررسانی تاس گفت: برگزاری این راهپیمایی در مجموعه ورزشی لوژنیک سازماندهی شده و بیش از 130000 نفر در این مراسم اشتراک کرده‌اند و پولیس و گارد ملی نیز نظم و امنیت را فراهم می‌کند.

به نوشته تاس، این راهپیمایی در حمایت از نامزدی ریاست جمهوری ولادیمیر پوتین در چاشت شنبه برگزار شد.

ستاد انتخابات نامزدهای ریاست جمهوری روسیه گفت که هزینه این راهپیمایی از صندوق انتخابات پرداخت می‌شود.

آندره کاندراسوف ، مسوول مطبوعاتی ستاد انتخابات در این زمینه گفت که به 299 خبرنگار روسی و 125 خبرنگار خارجی مجوز حضور برای پوشش این رویداد اعطا شده و خبرنگارانی از امریکا، جاپان، هسپانیا، جرمنی، چین، انگلیس، فرانسه و دنمارک در این مراسم حاضر هستند .

پوتین 2 ماه قبل نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری 2018 روسیه شد. وی در حالی وارد این دور از انتخابات شده که حزب روسیه واحد نیز از اعلام نامزدی پوتین برای انتخابات ریاست‌ جمهوری 2018 پشتیبانی کرده‌ است.

این در حالی است که ولادیمیر ژیرینوفسکی ، رییس حزب لیبرال دموکرات، گنادی زوگانف از حزب کمونیست ، کاسیانا سابچاک روزنامه‌نگار مخالف، گریگوری یاولینسکی از حزب یابلوکا نیز تمایل خود را برای اشتراک در انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام کرده‌اند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار