افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 30 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

حامیان فلسطین در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در مسكو فریاد مرگ بر اسرائیل سر دادند

جمعی از جوانان روس و عرب های مقیم روسیه امروز جمعه به مناسبت ‘روز فلسطین’ مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در مسكو تجمع كردند و شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریكا سر دادند.

در این تجمع كه به مدت 2 ساعت ادامه داشت، تجمع كنندگان حمایت خود را از مقاومت ملت مظلوم فلسطین و همچنین حزب الله لبنان اعلام كردند و آزادی سرزمین های اشغالی بویژه بیت المقدس را از چنگ صهیونیست ها خوستار شدند .

تجمع كنندگان همچنین با سردادن شعارهایی ضمن حمایت از قدس و حق بازگشت مردم فلسطین به سرزمین اجدادی شان، انزجار خود را از ادامه تجاوزهای رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و ادامه یهودی سازی سرزمین های اشغالی ابراز كردند.

یكی از شركت كنندگان در این تجمع در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا و صدا و سیما اظهار داشت: ما به خاطر برنامه جهانی حمایت از مردم فلسطین و بیت المقدس اینجا جمع شده ایم تا اعتراض خود را به تجاوزهای رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین و نیز صهیونیستی سازی بیت المقدس اعلام كنیم.

وی تاكید كرد: امروزه همه جهانیان به این واقعیت پی برده اند كه بیت المقدس متعلق به مردم فلسطین است و فلسطینیان باید از حق اولیه زندگی در سرزمین آباء و اجدادی خود برخوردار باشند.

یك شهروند روس دیگر نیز گفت: ما امروز اینجا گرد آمده ایم تا اقدامات جنایتكارانه رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع و بی گناه فلسطین را محكوم كنیم و توجه محافل سیاسی و اجتماعی روسیه را به موضوع فلسطین و غزه بیشتر جلب كنیم.

وی افزود: مردم فلسطین به ویژه ساكنان نوار غزه همچنان در محاصره صهیونیست ها قرار دارند و هر روز بر شمار قربانیان این اقدام ضدبشری به ویژه كودكان و زنان افزوده می شود.

وی با انتقاد از ادامه شهرك سازی های غیرقانونی صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی فلسطین اضافه كرد: جامعه جهانی باید با همه توان از حقوق فلسطینیان دفاع كند.

در پایان این تجمع ضدصهیونیستی، قطعنامه ای از سوی شركت كنندگان صادر و قرائت شد كه در آن از یهودی سازی بیت المقدس، رفتار جنایتكارانه و تحریك آمیز نظامیان صهیونیست در قبال مقدسات مسلمانان، تضییع حقوق ساكنان فلسطینی سرزمین های اشغالی و ادامه شهرك سازی صهیونیست ها در آن انتقاد شده بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار