افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 10 جولای , 2016 لینک کوتاه خبر :

جوان 25 ساله امریکایی به جرم همکاری با داعش دستگیر شد!

دستگیری یک قوماندان طالبان در ولایت بغلان

وزارت عدلیه امریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد:مأموران پولیس یک شهروند 25 ساله اهل «ویرجینیا» به نام «هریس قمر» را به دلیل توطیه برای کمک به تکفیری‌های داعش در یافتن اهدافی برای حمله در «واشنگتن جدی سی» پایتخت امریکا دستگیر شد.

آژانس خبررسانی اسپوتنیک راپور کرد، اف بی آی برای اولین بار از طریق شبکه‌های اجتماعی، از پلان‌های قمر آگاه شد و بنا بر سوابق محکمه، وی از بیش از 60 حساب کاربری برای حمایت از داعش و به اشتراک‌گذاری تبلیغات این گروه تکفیری در انترنت استفاده کرده بود.

در این بیانیه آمده است:‌«قمر و مأمور مخفی اف بی آی در خصوص نیاز داعش به تصاویری از اهداف احتمالی این گروه در داخل و اطراف واشنگتن جدی سی برای استفاده در یک نوار ویدیویی که داعش ظاهراً آن را برای ترغیب حملات گرگ تنها در منطقه واشنگتن جدی سی آماده کرده بود، بحث کرده بودند».

قمر و مأمور مخفی اف بی آی دو مرتبه در ماه گذشته برای تهیه لستی از اهدافی برای ویدیو داعش با یکدیگر دیدار کرده بودند.

بعلاوه آنکه، وزارت عدلیه امریکا اعلام کرد که قمر در سال 2014 تلاش داشته به داعش بپیوندد اما والدینش، پاسپورت او را ضبط کرده بودند و او را تهدید کردند که مأموران اجرای قانون را در جریان قرار می‌دهند.

طبق این راپور، قمر به تلاش برای حمایت از یک سازمان تروریستی از طریق ارائه منابع و اطلاعات به آنها متهم می‌باشد و در صورتیکه اتهام وی ثابت شود، با محکومیت 20 سال حبس روبرو است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار