افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 23 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

جواب دندان شکن اردوغان به امریکا!

رجب طیب اردوغان

به گزارش افغان تلکس، در پی اظهارات امریکا مبنی بر عملیات نظامی ترکیه در سوریه، رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه واکنش نشان داد!
امریکا روز گذشته و پس از اینکه ترکیه عملیات نظامی خود را در عفرین سوریه راه اندازی کرد، از این کشور خواست تا گستره و زمانبندی عملیات اش را محدود کند.

اردوغان اما امروز (دوشنبه دوم دلو) در انقره خطاب به امریکا گفت: عملیات عفرین مانند عملیات سپر فرات هر زمان به هدفش برسد تمام می شود.

وی افزود: امریکا می گوید که این عملیات (عفرین) نباید زیاد طول بکشد. من به امریکا می گویم شما چه مدت در افغانستان بوده اید؟ چه موقع تمام می شود؟ شما قبل از اینکه ما در قدرت باشیم وارد عراق شدید. آیا حضور شما در عراق تمام شده است. شما هنوز آنجا حضور دارید.

اردوغان تاکید کرد که ترکیه قصد تصرف اراضی دیگر کشورها را ندارد و سرانجام نیز سوریه را ترک خواهد کرد. این عملیات کوردها را هدف قرار نمی دهد، بلکه فقط تروریستان را هدف قرار می دهد.

او گفت: ما هیچ مشکلی با جمعیت کردهایمان نداریم. همچنین این عملیات هیچ ربطی به دهلیز کردها ندارد. تنها هدف این عملیات اشتراک در تامین امنیت جان و املاک باشنده گان سوریه و همچنین انسجام ارضی سوریه و امنیت ملی ترکیه می باشد.

عملیات شاخه زیتون ترکیه در منطقه عفرین سوریه که توسط ملیشه های کرد کنترول می شود و ترکیه آنها را تروریست قلمداد می کند، روز شنبه هفته جاری آغاز شد. این عملیات با حملات گسترده هوایی و سپس زمینی آغاز گردید.

وزیر خارجه ترکیه روز گذشته به خبرنگاران گفت که هدف از اجرای این عملیات، ایجاد یک فضای امن به مساحت ۳۰ کیلومتر در خاک سوریه است.

دولت سوریه این اقدام ترکیه را تجاوز به حریم خود محسوب کرده است.

مسکو نیز از ترکیه خواسته است تا به حریم ارضی سوریه احترام بگذارد.

  1. M Mosawer Ahmadzai :

    بچه اسلام اردوغان عالیست زنده باد مرگ به ترامپ

  2. عبدالرشید صفری :

    یاشاسن اردوغان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار