افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 19 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

جنگجویان آل سعود به اتمام رسیدند!

کشته شدن افسران عساکر سعودی

به گزارش افغان تلکس به نقل از ویب سایت یمنی، آل سعود پس از دست دادن هزاران مزدور و صدها نظامی خود در یمن مجبور به عسکرگیری اجباری شده است!
خسارات سنگین انسانی در صفوف نظامیان سعودی و شبه‌نظامیان وابسته به آن و همچنین فشار مالی جنگ بر اقتصاد عربستان، این کشور را به اجرای پلان عسکرگیری اجباری واداشته است.

حمله نظامی ایتلاف عربی به سرکردگی عربستان و چراغ سبز امریکا و کشورهای غربی به یمن در غروب 26 مارچ 2015 با عنوان عملیات طوفان قاطع و به بهانه بازگرداندن قدرت به دولت مستعفی عبد ربه منصور هادی در این کشور آغاز شد و پس از چند روز از آغاز این عملیات که ناکام ماند، نام آن به احیای امید سپس نیزه طلایی تبدیل شد.

ویبسایت یمنی النجم الثاقب در راپوری با اشاره به شکست این عملیات نظامی که با پشتیبانی نیروهای امریکایی، غربی و عربی همراه است، نوشت: تجاوز به یمن برای ایتلاف سعودی چیزی جز نابودی صدها تانک، محاربوی ماشین و تجهیزات نظامی و کشته شدن هزاران نیروی اردوی عربستان و امارات یا مزدوران و منافقین یمنی، چیزی به همراه نداشته است.

در این راپور آمده است: تجاوز شکست خورده و باطل عربستان و دست نشانده‌های عربی آن در منطقه، علیه یمن خسارات زیادی و بخصوص در بخش‌های اقتصادی و انسانی برایشان به همراه داشته به گونه‌ای که این کشورها شاهد کاهش کلان رشد اقتصادی خود بودند.

النجم الثاقب افزود: در رأس این کشورها عربستان است که در آن محمد بن سلمان با بالا بردن قیمت‌ها و به مشقت انداختن وضعیت معیشت مردم آنها را به فقر کشانده تا مجبور شوند برای یافتن لقمه‌ای نان به دستگاه نظامی این کشور بپویندند چون نظامیان در عربستان از بالاترین معاش برخوردارند.

این ویبسایت یمنی آورده است: در همین حال چشم پوشی از تلفات انسانی صفوف اردوی عربستان در جبهه‌های نبرد در سرحدات یمن با عربستان شامل مناطق نجران، جازان و عسیر غیرممکن است، شمار زیادی از نظامیان سعودی به ضرب مرمی تک تیراندازها و نظامیان پیاده و دیگر حملات اردوی یمن و کمیته‌های مردمی در این جبهه‌ها کشته شدند که کمره‌های رسانه جنگ نیز آن را ثبت و ضبط کرده است.

النجم الثاقب ادامه داد: اردوی عربستان در پی شکست در رویارویی با اردوی یمن و کمیته‌های مردمی تلاش کرد شمار بیشتری مزدور افریقایی از کشورهای سودان، اریتره، جزایر کومور و غیره به خدمت گیرد تا به جای نظامیان سعودی بجنگند اما وقتی که این نظامیان جنازه هایشان به کشورشان بازگشت، خانواده‌های آنها رژیم‌های حاکم بر کشورهایشان را که فرزندانشان را به هولوکاست یمن می‌کشانند محکوم کردند و امروز رژیم آل سعود با این شکست اقتصادی و انسانی مجبور به عسکرگیری اجباری شده به گونه‌ای که از اوضاع اقتصادی و دشواری که ملت عربستان با آن به سر می‌برند به نفع وضعیت نظامی خود سوء استفاده کرد.

ویب سایت یمنی آورده است: بر اساس داده‌های نظامی و رسانه‌ای، رژیم آل سعود پس از از دست دادن هزاران مزدور و صدها نظامی خود در جریان درگیری‌های سال گذشته عیسوی (2017) در یمن اقدام به عسکرگیری اجباری کرده است و نیروهای متجاوز علیه یمن با کمبود شدید شمار نظامیان جنگجوی خود مواجه هستند، از همین رو درصدد جبران این نقص برآمدند.

النجم الثاقب نوشت: طرف‌های ذیربط در عربستان هم به خارجی‌ها درباره پیوستن به نیروهای مزدور آل سعود هشدار داده و به آنها توصیه کردند در صورتی که مجبور به پیوستن به فرقه‌های آموزشی عربستان شدند به هر طریقی شده از آنجا بگریزند. آنها به مردم عربستان هم درباره پیوستن به اردوی آل سعود هشدار داده و گفتند که با این کار جان خود را برای دفاع از بن سلمان در ازای دریافت هیچ، فدا می‌کنند.

محمد بن سلمان تقریبا یک هفته پیش با صدور حکمی پاداشی به مبلغ پنج هزار ریال سعودی [~ 133 دالر] برای نظامیان حاضر در صفوف مقدم جبهه‌های جنوبی جنگ در جنوب این کشور اختصاص داد تا آنها را برای ماندن در جبهه‌ها امیدوار کرده و دیگران را هم به طمع دریافت این پاداش برای کار در نهاد نظامی این کشور ترغیب کند.

  1. Noormohammad Noori :

    لعنت به حال یهود

  2. M Mosawer Ahmadzai :

    لعنت خداوند ؟؟؟

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار