افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 15 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

جنجال فساد اخلاقی كاروان رییس جمهوری آمریكا ادامه دارد

انتشار اخبار بازگرداندن گروهی از ماموران امنیتی كاروان رییس جمهوری آمریكا از كلمبیا به علت فساد اخلاقی و جنسی، سبب شده است كه تاثیرات این اقدامات بر امنیت باراك اوباما و افزایش احتمال ترور وی مورد بررسی قرار گیرد.

چند عضو گروه ویژه محافظان اوباما پس از رسیدن به محل نشست سران كشورهای قاره آمریكا جنوبی با ارتباط با زنان بدكاره و فراهم كردن امكان حضور مداوم آنان در هتل محل اقامت، جنجال به پا كردند.

یكی از كارشناسان امنیتی در شبكه خبری سی ان ان، فراگیر بودن فساد اخلاقی و جنسی بین اعضای كاروان سفر رییس جمهوری آمریكا به خارج را یك ضعف بزرگ امنیتی دانست كه می تواند زمینه ساز ترور آسان اوباما شود.

‘رونالد كسلر’ نویسنده كتاب ‘بین سرویس مخفی رییس جمهور’ گفت: باندهای تبهكار با استفاده از آسیب پذیری گروه امنیتی محافظت از اوباما و توسل به نقطه ضعف فساد آنان، می توانند به راحتی نفوذ و بهره برداری كنند.

وی با اشاره به حضور زنان دارای فساد اخلاقی در جمع اعضای سرویس مخفی ویژه تامین امنیت اوباما در هتل شهر ‘ كارتخنا’، این مساله را بسیار خطرناك خواند، زیرا آنان می توانند از عوامل باندهای تبهكار و كارتل های مواد مخدر در این كشور باشند.

كسلر گفت: ضعف نیروهای امنیتی در این زمینه می تواند سبب شود كه این زنان درخواست هایی از جمله امكان نزدیك شدن به شخص رییس جمهوری آمریكا را مطرح كنند.

این كارشناس امنیتی اظهار داشت: بیشتر این زنان كه دارای خانواده هستند، می توانند از اعضای باندهای بزرگ مواد مخدر در كلمبیا یا دیگر كشورها آمریكای مركزی باشند.

وی مشكلات اخلاقی و جنسی اعضای گروه های امنیتی فوق سری آمریكا را معضلی بزرگ خواند كه می تواند با خطر تهدید ترور رییس جمهوری این كشور همراه گردد.

چندین عضو گروه امنیتی آمریكا كه بنا بود محافظت از اوباما در سفر به كلمبیا را برعهده داشته باشد، به علت جنجال فساد اخلاقی از ادامه ماموریت منع و بازگردانده شدند.

در حالی كه مسولان سرویس مخفی آمریكا در واشنگتن حاضر نشدند، شمار این افراد را اعلام كنند، ولی گزارش های انتشار یافته را نیز رد نكردند.

خبرگزاری رویترز نیز روز یكشنبه در این باره گزارش داد: مقامات مسئول در این بخش، نام 11 پرسنل را كه در كلمبیا متهم به اعمال خلاف اخلاق شده اند را به مقامات خود گزارش كرده اند.

همچنین اعلام شده است كه یك تیم امنیتی دیگر با اعضای اخراج شده از كلمبیا جایگزین شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، افزون بر 11 مامور متخلف سرویس مخفی كه تعلیق خذمت شده اند، پنج نظامی دیگر آمریكایی نیز در همین ارتباط در شهر كارتخنا، بازداشت شدند.

گزارش شده كه این ماموران نیز تعلیق و به آمریكا منتقل شدند.

این خبر به دنبال انتشار بیانیه فرماندهی جنوب ارتش آمریكا انتشار یافت كه اعلام شده بود، پنج نظامی در ارتباط با اتهام مشابه ماموران امنیتی و در همان هتل محل اقامات اعضای كاروان رییس جمهوری در شهر كارتخنا، شناسایی شدند.

رسانه ها بین المللی با

توجه بیشتر به این موضوع و سوابق آن، ششمین نشست دو روزه سران كشورهای قاره آمریكا در كلمبیا را كه امروز پایان می یابد، در حاشیه قرار داده اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار