افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 22 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

جنجال سلفی دختران شایسته عراق و اسراییل + عکس

عکس سلفی دختران شایسته عراق و اسراییل با یکدیگر در شبکه های اجتماعی خبرساز شد. بسیاری از کاربران عرب خشمگین شدند و با اعتراض به این عکس، اسراییل را اشغالگر خواندند.

این عکس در گردهمایی ملکه های زیبایی در لاس وگاس امریکا گرفته شده بود.

ساره عیدان ملکه زیبایی عراق در کنار عکس سلفی خود با آدار گاندلمن، ملکه زیبایی اسراییل نوشت: عشق و صلح از طرف ملکه زیبایی عراق و اسراییل. اما بعدا در واکنش به انتقادات گسترده مجبور به عذرخواهی شد.

خانم گاندلمن نیز همین عکس را در حساب اینستاگرام خود نشر و ملکه زیبایی عراق را شگفت انگیز خواند. این پست نزدیک به ۳ هزار بار در اینستاگرام لایک خورد.

از جمله واکنش های منفی به این سلفی از سود اسد ابوخلیل، استاد پوهنتون در ایالات متحده بود که در تویتر خود نوشت: ملکه زیبایی عراق با خوشحالی در کنار ملکه اشغالگری و خشونت ایستاده است.

اما کاربر دیگری نوشت: عکس یک عرب با یک اسراییلی الزاما نشانه موافقت با سیاست خارجی اسراییل نیست.

ساره عیدان ملکه زیبایی عراق در پاسخ به این انتقادات در صفحه اینستاگرام با اشاره به اینکه این در زمان گرفتن عکس ها ملکه زیبایی اسراییل به او نزدیک شده و نسبت به صلح میان دو طرف ابراز علاقه کرده است نوشت: من می خواهم از تمام کسانی که این عکس را توهینی نسبت به فلسطین تلقی کرده اند عذرخواهی کنم. هدف این عکس این نبوده و در راستای صلح و امید به رافتن راه حل این بحران نشر شده است.

یکی دیگر از کاربران مشهور یوتیوب با نام سابرین بنونی نیز در تویتی با اعتراض به این عکس گفت که حتی اگر قصد آن ایجاد صلح بوده این سلیقه همه نیست.

سلفی دختران شایسته عراق و اسراییل

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار