افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 15 می , 2018 لینک کوتاه خبر :

جنایت وحشیانۀ اسراییل؛ قتل‌عام بی‌رحمانه در فلسطین

فلسطین

جنایت مستمر صهیونیست‌ها در فلسطین، نتیجه حمایت بی‌دریغ امریکا و سازش ذلت بار برخی دولت‌های منطقه بوده و بی‌تردید آنان مسوول خون‌های به ‌ناحق ریخته ‌شده در فلسطین اشغالی استند.

براساس راپور منابع فلسطینی همزمان با روز نکبت ، تعداد شهدای حملات رژیم صهیونیستی به تظاهرات کننده گان در سرحد غزه به 60 نفر رسید. براساس راپور المیادین، تعداد زخمیان نیز بیش از 2771 نفر راپور شده است.
دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن در اعلامیه ای انتقال سفارت امریکا به قدس و جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی را در به شهادت رساندن و زخمی کردن صدها فلسطینی محکوم کرد.

در این اعلامیه آمده است: اقدامات امروز امریکا در واقع یک سوء استفاده شرم آور و ننگین و محصول سیاست آن در منطقه است، امریکا در طول چند دهه گذشته تاکنون باعث و بانی به راه افتادن جنگ‌ها و تشکیل گروه‌های تکفیری بوده که تحت فرمان آن استند.

انصار الله تاکید کرد: وقایع امروز مصیبت تازه‌ای است که امتیازدهی‌های کلان شاهان و شاهزاده گان عرب بر سر فلسطینیان آورد.

این جنبش آورده است: مسیر حوادث امروز صرفا نتیجه یک اقدام تحریک آمیز گذرا پدید نیامده بلکه نتیجه یکی از بزرگ‌ترین جنایات استکبارگران است و درباره تبعات ادامه این حرکت احمقانه هشدار می‌دهیم.

انصار الله افزود: بنابراین ملت‌ها یا باید در دفاع از حق و شرافت به پا خیزند یا با سکوت تلخ و اشتباه خود ننگ و لعنت نسل‌ها را به جان بخرند.

این جنبش تاکید کرد: ما از همه می‌خواهیم مسوولیت دینی و تاریخی خود را درک کرده و آن گونه که شایسته است اقدام کنند.

انصار الله در پایان بر ادامه حمایت و همبستگی این جنبش با همه گزینه‌های مقاومت و ملت مقاوم فلسطین تاکید کرد.

در همین حال رییس کمیته عالی انقلاب یمن از آحاد مردم کشورش دعوت کرد در تظاهرات علیه امریکا و اسراییل غاصب اشتراک کنند.

ایتلاف احزاب سیاسی ضد تجاوز در یمن هم از ملت‌های اسلامی خواست برای همبستگی با فلسطین راهپیمایی های گسترده در سراسر جهان به پا کنند.

این ایتلاف در اعلامیه ای تاکید کرد: کشورهای عربی متخاصم حق موجودیت رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های فلسطینی را ترویج می‌دهند.

این ایتلاف افزود: اما ما حمایت خود را از رهبری ملی فلسطین و فلسطینیان در ادامه مبارزاتشان اعلام و بر مخالفت قاطع خود با این تصمیم ظالمانه امریکا تاکید می‌کنیم.

ایتلاف احزاب سیاسی یمن از همه آزادگان مسلمان و جهان خواست بر دشمنی با رژیم غاصب صهیونیستی و امریکا و مزدورانش متمرکز شوند.

احزاب دیدار مشترک یمن نیز انتقال سفارت امریکا از تل آویو به قدس شریف و جنایات رژیم صهیونیستی علیه راهپیمایی های بازگشت کلان را محکوم کرد.

تاکید کرد: انتقال سفارت امریکا به قدس در راستای معامله قرن برای نابودی مساله فلسطین است.

دیدار مشترک از همه گروه‌ها و احزاب سیاسی یمن و آزادگان جهان خواست این اقدام خطرناک امریکا و اسراییل را رد و محکوم کنند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار