افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 28 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

جنایت عربستان بزرگ تر شد/ صلیب سرخ: یمن از گرسنگی در حال مرگ است

جنایت عربستان در یمن

به دلیل تداوم حملات و محاصره یمنی‌ها توسط عربستان سعودی، هیچ کشوری حق کمک رساندن به این مردم را ندارد و آن ها بدلیل گرسنگی زیاد در حال تلف شدن می باشند!
کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با هشدار درباره وضعیت ناگوار مردم یمن که بیش از هزار روز شاهد حملات سعودی بوده‌اند، اعلام کرد، یمن از گرسنگی در حال مرگ است .

در حالی که وضعیت ناگوار انسانی در یمن به دلیل تداوم حملات و محاصره یمنی‌ها توسط ایتلاف به رهبری عربستان سعودی ادامه دارد، یک نهاد بین‌المللی امدادرسانی درباره وضعیت گرسنگی شدید مردم این کشور به شدت هشدار داده است.

رهبر انصارالله یمن چند روز قبل در سخنرانی به مناسبت هزارمین روز حملات ایتلاف به رهبری عرستان سعودی، بر عمدی بودن حملات این ایتلاف متجاوز به ملکیان و زیرساخت‌های یمن تاکید کرد و از حمایت‌های امریکا و رژیم صهیونیستی از حملات به یمن سخن گفت.

سید عبدالملک الحوثی اعلام کرد که جنایت‎های ایتلاف به رهبری عربستان سعودی با هدف شکستن اراده ملت یمن و نابودی همه تاسیسات حیاتی و مهم صورت می‏‌گیرد.

در حالی که حملات همه جانبه و محاصره یمن ادامه دارد، سازمان‌های امدادی بین‌المللی و نهادهای وابسته به سازمان ملل بارها درباره هدف قرار گرفتن ملکیان و وضعیت ناگوار انسانی در یمن ناشی از قحطی، گرسنگی و شیوع مریضی‌هایی از قبیل وبا هشدار داده‌اند.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ تاکید کرده است: یمن از گرسنگی در حال مرگ است.

در تویتر این نهاد امدادی بین‌المللی آمده است: یمن از گرسنگی در حال مرگ است. از هر 10 نفر(یمنی) 6 نفر به سختی چیزی برای خوردن دارند(پیدا می‌کنند).

  1. جاوید رحیمی :

    مرگ به این عرب های. ادم خور

  2. Walid Ahmadi :

    Ya Allah rahm

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار