افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 17 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

جنایتی دیگر از داعش در موصل/ کشف یک گور جمعی در حمام العلیل

گور

برخی از این افسران پولیس سابق از یک گروه ۲۰۰۰ نفری از قریه ها و شهرهای نزدیک جدا شده بودند که ماه گذشته داعش همزمان با عقب‌نشینی از شهرهای موصل و تلعفر آنها را با خود برده بود.

دیده‌بان حقوق بشر امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، تروریست‌های داعش احتمالا سه هفته قبل بیش از ۳۰۰ نیروی پولیس سابق عراقی را کشته و آنها را در یک گور دسته جمعی در شهر حمام العلیل واقع در جنوب شرق موصل دفن کرده‌اند.

یکی از خبرنگاران رویترز از مکان این گور دسته جمعی دیدن کرده و پس از مصاحبه با ساکنین این شهر متوجه شد که تروریست‌های داعش قربانیانی را که به ضرب مرمی کشته و یا سر بریده بودند در این گور دسته جمعی دفن کرده‌اند.

ساکنین گفتند: فکر می‌کنیم داعش در هفته‌های قبل از خروج از این شهر ۲۰۰ تن را کشته است.

دیده‌بان حقوق بشر گفت: برخی از این افسران پولیس سابق از یک گروه ۲۰۰۰ نفری از قریه ها و شهرهای نزدیک جدا شده بودند که ماه گذشته داعش همزمان با عقب‌نشینی از شهرهای موصل و تلعفر آنها را با خود برده بود.

یکی از ساکنین گفت: من تروریست‌های داعش را سوار بر چهار لاری کلان حامل ۱۰۰ الی ۱۲۵ مرد دیدم که برخی از آنها افسران پولیس سابق بودند. آنها از فاکولته زراعت نزدیک به مکان این گور دسته جمعی عبور کردند. چند دقیقه بعد صدای ماشیندار شنیدم و از ترس به گریه افتادم. شب بعد در ۲۹ آکتُبر دوباره این رویداد تکرار شد با این تفاوت که این بار لاری‌ها حامل ۱۳۰ الی ۱۴۵ مرد بودند.

یکی دیگر از شاهدین گفت: سه شب متوالی به مدت هفت دقیقه صدای فَیْر ماشیندار را شنیدم.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار