افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 11 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

جنایتِ فسفری امریکا در سوریه!

بم فسفری

آژانس خبررسانی سانا سوریه اعلام کرده بود که در جریان حملات هوایی امریکایی ها به شهر رقه، از بم های فسفری استفاده شده است که در نتیجه آن تعدادی از مردم ملکی این شهر نیز قربانی شده‌اند.

به نقل از آژانس خبررسانی نووستی، ایتلاف به اصطلاح ضدترویستی به سرکرده گی امریکا اعلام کرده است که استفاده از مهمات و بم های فسفری در سوریه، بر اساس ستندردهای بین المللی بوده و اقدامات لازم و احتیاطی برای حفاظت مردم ملکی در این رابطه صورت گرفته است!!

استفاده از مهمات حاوی فسفر سفید بر اساس توافقات بین‌المللی ممنوع است.

در اعلامیه ایتلاف، آمده است: بر اساس سیاست استخباراتی ایتلاف، مسایلی مانند استفاده از نوع دقیق مهمات، میزان و محل استفاده از آنها فاش نمی شود، ولی تایید می کنیم که مهمات حاوی فسفر سفید مطابق با ستندردهای بین المللی به منظور استفاده از آن برای پوشش استتاری در سوریه مورد استفاده قرار گرفته است.

در این اعلامیه ادعا شده است: ایتلاف همه اقدامات احتیاطی لازم را برای به حداقل رساندن آسیب به مردم ملکی و تاسیسات شهری در نظر می گیرد، ولی نیروهای داعش برای نشان دادن بی توجهی خود به جان مردم ملکی، زمانی که آنها در حال ترک منطقه هستند، آنها را به قتل می رسانند و نیروهای ایتلاف هم چاره ای ندارند جز اینکه برای دفاع از مردم به این تروریست ها حمله کند.

لازم به یادآوری است که امریکا به همراه متحدین خود در ایتلاف بین المللی ضد تروریستی، از سال 2014 تاکنون عملیات نظامی را بدون اجازه دولت قانونی سوریه در خاک این کشور انجام می دهد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار