افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 10 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

جنایتِ داعش علیه جوانان عراقی

تصویر آرشیوی
در آتش سوزاندن 20 جوان عراقی، به اتهام مخالفت آن ها برای پیوستن به داعش جنایت دیگری بود ازعناصر بی رحم داعش…
به راپور پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، شیخ نایف النعیمی از شیوخ کوچی های وُلسوالی نینوا در این باره گفت: داعش این 20 جوان عراقی را در پایگاه البکاره واقع در شهر حویجه در آتش سوزانده است.

وی افزود: داعش به اجبار از زنان حویجه می خواهد تا به این گروهک تروریستی ملحق شوند.
پیشتر نیز مقام های محلی حویجه اعلام کرده بودند که داعش 200 هزار نفر از اهالی وُلسوالی حویجه واقع در جنوب غرب ولایت کرکوک و مناطق اطراف آن را محاصره کرده و مردم از کمبود مواد غذایی و صحّی رنج می برند.

شیخ کوچی ها حویجه هشدار داد: به دلیل محاصره این وُلسوالی از سوی گروهک تروریستی داعش، در روزهای آینده ما شاهد یک فاجعه انسانی در حویجه خواهیم بود.
چند روز پیش نیز ‘محمد تمیم’ نماینده مجلس عراق از ولایت کرکوک در بیانیه ای اعلام کرد که یک نسل کشی جمعی در انتظار مردم حویجه به دست گروه تروریستی داعش روی خواهد داد، زیرا تاکنون ظرف چهار روز 112 نفر از اهالی حویجه به دست داعش به قتل رسیده اند.

وی اضافه کرد: گروه تروریستی داعش با ایجاد میادین ماین و بم گذاری، مانع فرار مردم حویجه از مناطق تحت تصرف این گروه تروریستی می شود و چهار خانواده عراقی شنبه گذشته در حین فرار در نزدیکی جبال حمرین به دلیل بر خورد با ماین های کار گذاشته شده و مواد منفجره، کشته شدند.

گروهک تروریستی داعش از جون (جوزا) 2014 وُلسوالی حویجه در ولایت کرکوک را به اشغال خود درآورده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار