افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 16 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

جمعی از روانشناسان امریکا خواستار برکناری ترمپ شدند

روانشناسان امریکایی

بیش از یکصد روانشناس و متخصص سلامت روان در ایالت تنسی امریکا با برگزاری راهپیمایی، خواستار برکناری دونالد ترمپ به دلیل رفتارهای ناشی از خودشیفتگی شدند.

حدود 125 روانشناس و دیگر متخصصین سلامت روان روز شنبه با برگزاری راهپیمایی در برادوی واقع در ناشویل ایالت تنسی امریکا خواستار کناره‌گیری دونالد ترمپ رییس‌جمهور بر اساس این بند از قانون اساسی امریکا شدند که اجازه برکناری رییس‌جمهور را در شرایطی می‌دهد که کابینه وی به این نتیجه برسند که وی نمی‌تواند از عهده انجام وظایف ریاست‌جمهوری خود برآید .

نیویارک‌پست در این خصوص راپور کرد، هری سیگال روانشناس پوهنتون کورنل در این راهپیمایی گفت حس انتقام‌جویی شدید ترمپ وی را ضعیف و ناکارآمد کرده است.

میشل گولند یکی دیگر از روانشناسان حاضر در این راهپیمایی که نظر مشابهی داشت، گفت: ما واقعاً از این شخصیت خودشیفته ترمپ رنج می‌کشیم. او به هیچ وجه احساس همدلی ندارد. این کاملاً محسوس است .

معترضان، کالا‌های سیاهرنگ پوشیده بودند و نوارهای سرخ رنگی را به دور گردن خود بسته بودند که بر روی آن کلمه خطر نوشته شده بود. رهبری این تجمع را پیتر فرانکل از کالج سیتی بر عهده داشت که یک طبل به دست گرفته بود و آهنگ مراسم تشییع جنازه را می‌نواخت.

روانشناسان و کمیته اقدام سیاسی در راهپیمایی خود به متمم بیست و پنجم اشاره کردند که شامل قوانینی برای برکناری رییس‌جمهور امریکا می شود.

پیش از این برخی نماینده گان کانگرس به دنبال رفتارها و عملکردهای عجیب و غریب رییس‌جمهور امریکا، خواستار استیضاح و برکناری وی شده بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار