افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, حوادث, گزارش تصویری -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 2 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

جمعه خونین محصلین پوهنتون زراعت در پاکستان + تصاویر

جمعه خونین محصلین پوهنتون زراعت در پاکستان

روز جمعه طالبان پاکستانی بر پوهنتون زراعت پشاور حمله کرده و حدود 50 محصل را به خاک و خون کشیدند.

براساس گزارشات رسیده، حداقل ۱۲ نفر کشته و ۳۵ نفر دیگر زخمی شده است.

مقامات امنیتی پاکستان گفته اند که پس از چندین ساعت درگیری مسلحانه، همۀ حمله کنندگان کشته شدند.

تحریک طالبان پاکستان مسوولیت این حملۀ مرگبار را بر عهده گرفته است. تندروان این گروه ادعا کرده اند که پوهنتون زراعت پشاور با استخبارات نظامی پاکستان یا آی اس آی در ارتباط بوده است.

سخنگوی نظامی پاکستان، به رسانه های محلی گفته است که حمله کنندگان با رهبری آن گروه در افغانستان در تماس بوده است.

آقای غفور ادعا می کند که اعضا و رهبری تحریک طالبان پاکستانی با استفاده از قلمرو افغانستان، در پاکستان حملات را راه اندازی می کند. اما مقامات افغانستان تا حال در مورد ادعای این نظامی پاکستانی، تبصرۀ نکرده اند.

این سخنگوی نظامی پاکستان همچنین گفته است که هیات نظامی افغانستان در حال دیدار از پاکستان است و در مورد تحکیم امنیت سرحدی میان دو کشور بحث و گفتگو دارد.

شاهدان گفته اند که همۀ حمله کنندگان که مردان ملبس با چادری محلی بودند،صبح وقت داخل محوطۀ پوهنتون شدند و سلاح های شان را زیر چادری پنهان کرده بودند.

شاهدان گفته اند که تندروان از طریق کلکین ها، بم های دستی را به داخل اتاق های لیلیۀ این پوهنتون پرتاب کردند و سپس بر محصلین که در حال خواب بودند، فیر کردند.

در سال های اخیر، پاکستان شاهد خشونت و حملات تندروان و گروه های دهشت افگنی بوده است. در چند هفتۀ گذشته ده ها نفر در نتیجۀ حملات تندروان در آن کشور کشته و زخمی شدند.

مقامات نظامی پاکستان ادعا می کنند که از چندین سال به این سو، عملیات تهاجمی گسترده را بر ضد گروه های تندرو و دهشت افگن در آن کشور راه اندازی کرده است که در نتیجۀ آن هزاران تندرو کشته شده است.

نظامیان پاکستانی همچنین ادعا می کنند که عملیات نظامی آن کشور بر ضد تندروان، موجب شده تا شماری از آنان به افغانستان فرار کنند.

  1. Aleine Mann :

    Nice
    Very nice

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار