افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 6 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

جرمنی در خصوص قدس به ترمپ هشدار داد!

قدس فلسطین

بدنبال تصمیم ترمپ، ریاست جمهوری امریکا برای به رسمیت شناختن قدس بعنوان پایتخت اسراییل، جرمنی نگرانی خود را در این خصوص اعلام و به امریکا هشدار داد.

به نقل از رویترز، وزارت خارجه جرمنی امروز چهارشنبه اعلام کرد: جرمنی نگران درگیری های خشونت آمیزی است که می تواند در خاورمیانه به وقوع بپیوندد، آن هم پس از نشر راپور‌های مربوط به تصمیم احتمالی دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا برای به رسمیت شناختن بیت المقدس من‌حیث پایتخت اسراییل.

وزارت خارجه جرمنی در توصیه به روز رسانی شده اش درباره سفر به سرزمین های اشغالی فلسطین، اعلام کرد: از پنجشنبه 6 دیسِمبر 2017 عیسوی، احتمالا تظاهراتی در بیت المقدس، کرانه باختری و نوار غزه وجود خواهد داشت. احتمال وقوع درگیری های خشونت آمیز را نمی توان رد کرد.

وزارت خارجه جرمنی به مسافران و اتباع این کشور که قصد سفر به بیت المقدس را دارند، توصیه کرده است تا به دقت اوضاع را از طریق رسانه های خبری زیر نظر داشته باشند.

یک مقام ارشد دولت امریکا هفته گذشته گفته بود که دونالد ترمپ رییس جمهور این کشور احتمالا روز چهارشنبه تصمیم واشینگتن در به رسمیت شناختن بیت المقدس من‌حیث پایتخت اسراییل را اعلام خواهد کرد. این در شرایطی است که جارد کوشنر داماد و مشاور ارشد ترمپ بعدا گفت که رییس جمهور امریکا هنوز تصمیم نهایی را در این خصوص اتخاذ نکرده است.

رادیو رژیم صهیونیستی نیز امروز چهارشنبه اعلام کرد که در آستانه به‌رسمیت شناختن قدس من‌حیث پایتخت اسراییل توسط دونالد ترمپ رییس‌جمهور امریکا، در قدس و کرانه باختری حالت آماده‌باش فوق العاده اعلام شده است.

  1. Walid Ahmadi :

    Ya Allah rahm

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار