افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 11 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

جدیدترین رسوایی جنسی ترمپ + عکس

ترمپ trump

در ادامه موج افشاگری‌های جنسی در امریکا، این بار مجری سابق شبکه خبری فاکس‌نیوز، دونالد ترمپ رییس‌جمهور این کشور را به آزار جنسی متهم کرده است.

به نوشته وبگاه هیل ، جولیت هادی ، مجری سابق فاکس‌نیوز ترمپ را به انجام رفتار نامناسب جنسی در سال 2005 یا 2006 در لِفت متهم کرده است.

ترمپ آزارجنسی

ترمپ جدیدترین فردی است که در موج گسترده افشاگری‌ها علیه فساد جنسی افراد صاحب نفوذ و قدرت به آزار جنسی با زنان متهم می‌شود.

بعد از راپور جنجالی و افشاگرانه روزنامه نیویارک‌تایمز درباره فساد جنسی یکی از تهیه‌کننده گان مشهور هالیوودی ده‌ها مقام سیاسی، کارگردان، هنرپیشه، مجری تلویزیون و افراد صاحب منصب در اصناف دیگر با اتهامات مشابه مواجه شده‌اند.

ماه گذشته روزنامه نیویارک‌تایمز در یک راپور تحقیقی، پرده از رازهایی در این زمینه برداشت که ابتدا صنعت سینما و بعد از آن سایر بخش‌ها در امریکا را لرزاند و سپس در فعل و انفعالاتی که اکنون به اثر واینستاین معروف شده، به افشاگریی‌های بی‌سابقه علیه فسادهای جنسی اربابان زر و زور در سراسر دنیا تسری پیدا کرد.

در راپور نیویارک‌تایمز در روز 5 آکتُبر، چند هنرپیشه و کارمند سابق هاروی واینستاین ، کارگردان سرشناس هالیوودی روایت‌هایی دست اول از درخواست‌های نامناسب جنسی او در ازای معروف شدنشان در سینما مطرح کردند. چند روز بعد، زنان بیشتری میزان سکوت را شکستند و در گفت‌وگو با این رسانه‌ها مدعی شدند که واینستاین به آنها تجاوز کرده است.

در افکار عمومی، مباحثات اگرچه در ابتدا بر سطحی فردی و گمانه‌زنی‌هایی پیرامون ابتلای واینستاین به مریضی اعتیاد به سکس متمرکز بود، اما در پرتو افشاگری‌های بعدی به سمت سئوالاتی بنیادی‌تر درباره نگاه کالاگونه به زن و خشونت جنسی نهادینه‌شده علیه زنان در جوامع غربی حرکت کرد و به همین دلیل، زنان بیشتری را به افشاگری درباره تجارب خودشان واداشت.

چارلی رز ، مجری مشهور سی‌بی‌اس و مایکل فالون ، وزیر دفاع سابق انگلیس جزو افراد مشهوری بودند که پس از افشاگری‌هایی از همین دست مجبور شدند از سمتشان کناره‌گیری کنند.

در صورتی که ادعاهای جولیت هادی صحیح باشند، این اولین بار نیست که ترمپ به انجام رفتارهای نامناسب جنسی با زنان متهم می‌شود.

میزان سال گذشته، روزنامه واشینگتن‌پست یک فایل ویدیویی از ترمپ نشر کرد که وی در آن با لحنی مفتخرانه از تلاش‌هایش برای برقراری روابط جنسی با زنان سخن گفته و عنوان می‌کند: وقتی آدم ستاره باشد آنها (زنان) اجازه هر کاری را به او می‌دهند.

بعد از نشر این فایل ویدیویی چندین زن، ترمپ را به سوءاستفاده جنسی متهم کردند.

  1. حمیدالله ایرگش :

    لعنت

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار