افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 15 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

ترمپ یک نژادپرست است! +عکس

ترمپ

به گزارش افغان تلکس، یک عضو کانگرس امریکا که از سال 1987 در مجلس نماینده گان امریکا حضور دارد و از چهره‌های مطرح در زمینه احقاق حقوق سیاه پوستان به شمار می‌رود، دونالد ترمپ را نژادپرست خواند.

در ادامه واکنش‌ها به اظهارات جنجالی اخیر رییس‌جمهور امریکا علیه مهاجران افریقایی، از نظر یک عضو مطرح کانگرس امریکا که بیش از سه دهه در مجلس نماینده گان عضویت دارد، دونالد ترمپ، نژادپرست است.

واکنش‌ها به اظهارات جنجالی اخیر رییس‌جمهور امریکا علیه مهاجران کشورهای افریقایی، هائیتی و السالوادور ادامه دارد.

روزنامه واشینگتن‌پست اخیراً راپور داده ترمپ برای توصیف کشورهای مهاجران از هائیتی، السالوادور و برخی از کشورهای افریقایی، از لفظ توهین‌آمیز چاه تشناب استفاده کرده بود.

مطابق این راپور وی در نشستی در ارگ سفید که نماینده گان دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات داشتند گفته بود: چرا این مردم از کشورهایی که چاه تشناب هستند را به اینجا راه می‌دهیم؟

با تشدید انتقادات داخلی و بین‌المللی از این اظهارات ترمپ که محکومیت کشورهای افریقایی را به دنبال داشته، رییس‌جمهور امریکا در تازه‌ترین اظهاراتش گفته که او نژادپرست نیست.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: نه من نژادپرست نیستم؛ من غیرنژادپرست‌ترین آدمی هستم که در طول عمرتان با او مصاحبه می‌کنید.

در ادامه واکنش‌ها به اظهارات ترمپ علیه کشورهای افریقایی، هائیتی و السالوادور، یک عضو با سابقه کانگرس امریکا که سابقه طولانی در زمینه احقاق حقوق سیاه پوستان دارد، به اظهارات اخیر رییس‌جمهور امریکا واکنش نشان داد.

جان لوئیز که از سال 1987 به نماینده گی از ایالت جورجیا در مجلس نماینده گان امریکا حضور دارد، در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی نیوز، ترمپ را نژادپرست خواند.

مجری از این عضو دموکرات کانگرس امریکا سوال کرد: آیا به نظر شما، آیا رییس‌جمهور امریکا نژادپرست است؟

جان لوئیز جواب داد: به نظر من، او(دونالد ترمپ) یک نژادپرست است. ما باید (در برابر او) بایستیم. باید با صدای بلند صحبت کنیم و نباید برای نادیده گرفتن و مخفی کردن این موضوع تلاش کنیم.

خشونت پولیس امریکا 1

خشونت پولیس امریکا 2

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار