افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 1 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

جانشینی برای البغدادی وجود ندارد!

سرکرده داعش ابوبکر البغدادی

سرکرده گروه تروریستی تکفیری داعش کسی را پیدا نمی‌کند که برای رهبری داعش به او اعتماد کند…

به نقل از سومریه نیوز،‌ روزنامه قطری العربی الجدید از زبان یک مقام نظامی عراق نوشت، راپور‌های استخباراتی عراقی وجود دارند که نشان می‌دهند گروه تروریستی داعش بیش از دو سوم قوماندانان میدانی خود را طی درگیری‌ها با نیروهای عراقی‌ و یا در جریان حملات هوایی ایتلاف بین‌المللی از دست داده است.

به نوشته این روزنامه، یکی از آن راپور‌ها حاکی از آن است که ابوبکر بغدادی،‌ سرکرده داعش کسی را پیدا نمی‌کند تا روی او حساب باز کند و اکثر کسانی که اطرافش را گرفته‌اند، جوانانی استند که مهارت‌های رهبری قوماندانان پیشین را ندارند.

به گفته مقام نظامی مذکور، از این راپور این نتیجه گرفته شده که روحیه انتقام جویی بر خط مشی دینی تند این گروه تروریستی غلبه کرده است.

این مقام مسؤول تاکید کرد، اختلافاتی میان بازماندگان برجسته داعش و تک روی‌هایی در تصمیم‌گیری‌ها از سوی نسل دوم این گروه تروریستی وجود دارد که اکثر آنها عراقی و سوریه‌ای استند.

نیروهای امنیتی عراق توانستند همه مناطق تحت کنترول داعش را آزاد کرده و ضربه سنگینی بر پیکره این گروه تروریستی وارد کنند، اما با این همه برخی باندهای زیرزمینی وابسته به داعش هر از چندگاهی دست به عملیات تروریستی زده و نیروهای امنیتی و ملکی را مورد هدف قرار می‌دهند که تاکنون این حملات خنثی و مجریان آنها دستگیر شده‌اند.

 1. محمد عزیز مبارز :

  لعنت به یهود ونصارا وتزویر نیرنگش که مسلمانان جهان راتکه تکه کرد.
  بهرقسم که خواهی جامه پوشی
  مسلمین روشن ضمیر از طرز خرامت
  می شناسند به امید خداوند تواناء…

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار