افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 7 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

جاسوسی گوگل از کاربران اش لو رفت!

جاسوسی گوگل

شمار زیادی از کاربران اعلام کرده اند که مرورگر گوگل کروم از آنها جاسوسی می کند.

آنتی ویروس جدید گوگل کروم، از محبوب ترین مرورگرهای ویب جهان، موجب ایجاد نگرانی های جدی در زمینه امنیت حوزه خصوصی کاربران شده است.

شمار زیادی از کاربران گوگل کروم اخیرا متوجه شده اند این مرورگر پنهانی و بدون اجازه قبلی آنها تمام پوشه های آنها را بررسی و اِسکن می کند.

آنطور که ویب سایت Motherboard گفته عامل اصلی این کار مخرب افزونه ابزار پاکسازی (Cleanup) نسخه جدید گوگل کروم است که برای پاکسازی پوشه های کاربر و نابودی بدافزارها از نرم افزاری از شرکت امنیت سایبری ESET استفاده می کند. به این صورت که اگر بدافزاری شناسایی شود این ابزار پاکسازی متادیتای پوشه مشکوک را به گوگل ارسال می کند و از کاربر می پرسد که این تهدید احتمالی را حذف کند یا نه.

در واقع گوگل پیش از این هیچ اطلاع رسانی در این زمینه نکرده بود و نخستین بار کِلی شورت ریج که خود کارشناس امنیت سایبری است متوجه شد نسخه جدید گوگل کروم در واقع همه پوشه های بخش اسناد کمپیوتر اش (Documents) را پنهانی اِسکن می کند.

کِلی شورت ریج در گفتگو با Motherboard گفته که باید بگویم واقعا شوکه شدم هنگامی که فهمیدم گوگل پنهانی این ویژگی جدید را کروم اضافه کرده بدون آنکه به کاربران خود اعلام کند تا اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار