افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 7 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

جاسوسان آمریکایی در یمن

هیات سازمان ملل در یمن نیز جاسوس آمریکا از کار درآمد. آمریکا که از هفت ماه حمله بی‌نتیجه سعودی به یمن ناامید شده است، گویا سعی دارد بار دیگر ار حربه همیشگی خود یعنی «جاسوسی» برای ضربه زدن به انقلاب یمن استفاده کند.

 

روزنامه «الاخبار» اعلام کرد، نیروهای امنیتی انصارالله یمن، دو آمریکایی که به عنوان کارمندان سازمان ملل وارد یمن شده بودند و هدفشان جاسوسی از این کشور بود را بازداشت کردند. بنا به نوشته این روزنامه یکی از این دو آمریکایی «افسر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا» و دیگری از «نیروهای دریایی آمریکا» است.

 

سازمان ملل در واکنش به این خبر اعلام کرد: «اینکه انصارالله سازمان ملل را به دست داشتن در هرگونه فعالیت جاسوسی متهم می‌کند، در واقع نقض قوانین مربوط به فعالیت سازمان ملل و ماموریت‌هایش در یمن است و این مساله‌ای است که سازمان ملل را در تنگنای شدید قرار می‌دهد و نمی‌داند چگونه با آن برخورد کند.» در همین حال سازمان اطلاعات یمن به سازمان ملل اعلام کرده که این مساله به این نهاد ربطی ندارد و بهتر است ابداً در این مساله دخالتی نکند.

 

از سوی دیگر، رییس شورای سیاسی جنبش انصارالله درباره سخنان فریبکارانه وزیران خارجه عربستان و انگلیس، که ادعا می‌کنند زمان پایان جنگ علیه یمن نزدیک است، هشدار داد و گفت: «هدف آنان وقت‌کشی و گسترش نفوذ القاعده و داعش در یمن است.»

«صالح صماد» تاکید کرد: نه «منصورهادی» رئیس جمهور فراری یمن و نه نظام سعودی در اعلام جنگ یا توقف آن علیه یمن کاره‌ای نیستند بلکه وزیر خارجه عربستان از واشنگتن و رژیم صهیونیستی کسب تکلیف می‌کند.

 

باز هم بمب‌های خوشه‌ای

از سوی دیگر خبر می‌رسد سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرده که نیروهای ایتلاف عربی به سرکردگی عربستان، در بمباران «صعده» در هفته‌ گذشته هم از بمب‌های خوشه‌ای استفاده کرده‌اند.

تحلیلگران بر این باورند که ممکن است پاکسازی این مناطق از بمب‌های خوشه‌ای سال‌ها به طول بینجامد به ویژه که مناطق مختلف صعده هنوز از بقایای جنگ‌های گذشته پاکسازی نشده است.

 

در همین حال، پایگاه خبری اخبارالساعه امارات هم اعلام کرد، هواپیماهای کشورهای ایتلاف به سرکردگی عربستان، بارانی از محموله‌های سلاح‌های پیشرفته و سنگین را در استان حضرموت برای القاعده و گروه‌های مخالف یمنی فرو ریختند. جنگنده‌های سعودی تاکنون هزاران یمنی را به شهادت رسانده‌اند. بنابر اعلام وزارت بهداشت یمن، آخرین آمار مربوط به قربانیان تهاجم سعودی به یمن6 هزار و 18 شهید است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار