افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 22 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

توهین نتانیاهو به 128 کشور!

نتانیاهو سازمان ملل

نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اسراییل، در اظهاراتی توهین‌آمیز کشورهایی که از قطعنامه مجمع عمومی درباره وضعیت قدس حمایت کنند را «عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی» خواند که توسط فلسطینی‌ها هدایت می‌شود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به جلسه روز گذشته مجمع عمومی سازمان ملل برای رای‌گیری بر سر قطعنامه‌ای علیه تصمیم امریکا درباره قدس، این سازمان را خانه دروغ‌ توصیف کرد.

نتانیاهو روز گذشته در اشدود گفت: اورشلیم پایتخت اسراییل است و ما به ساخت‌وساز در اینجا ادامه می‌دهیم و سفارتخانه‌های بیشتری به این شهر منتقل خواهد شد.

به نوشته ویب سایت روزنامه هاآرتص ، نتانیاهو با رد نتیجه رأی‌‌گیری مجمع عمومی، ادعا کرد: سازمان ملل بخواهد یا نه، اورشلیم پایتخت اسراییل است. 70 سال طول کشید تا امریکا این مسئله را رسما پذیرفت، سال‌ها نیز طول می‌کشد تا سازمان ملل همین کار را انجام دهد.

در حالی که 14 کشور از 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل جملگی از تصمیم امریکا در اعلام قدس به پایتختی رژیم صهیونیستی انتقاد و تاکید کرده‌اند سفارتخانه خود را به این شهر منتقل نمی‌کنند، نتانیاهو همچنین مدعی است کشورهای بیشتری قصد انتقال سفارت خود از تل‌آویو به قدس را دارند.

مجمع عمومی سازمان ملل در نشست اضطراری، درباره پیش‌نویس قطعنامه‌ای که خواستار لغو تصمیم دونالد ترمپ رییس‌جمهور امریکا درباره قدس است، رای‌گیری می‌کند.

ترمپ روز چهارشنبه 15 قوس، ضمن به رسمیت شناختن قدس به پایتختی اسراییل، دستور انتقال سفارتخانه امریکا از تل‌آویو به قدس اشغالی را امضا کرد.

طبق قطعنامه 478 شورای امنیت هیچ مُـلکی اجازه ندارد نماینده گی دپلوماتیک (سفارتخانه و قونسولگری) در شهر قدس تاسیس کرده یا تصمیمی درباره وضعیت آن بگیرد.

 1. Abdul Basit Samie :

  کوچی سگ دیوانه
  بزور میقبولانه همه حق ره میگوید بجز تو لعین باطل پرست

 2. اسماعیل عمری :

  انسان کثیف

 3. جمشید جمشیدی :

  مرگ براسراییل قاصب

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار