افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 13 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

توطئه عربستان و آمريكا براي منحرف كردن مسير انقلاب يمن

منابع آگاه از ادامه دسيسه چيني عربستان عليه انقلاب يمن و براي منحرف كردن آن از مسير اصلي اش با همكاري كاخ سفيد خبر مي دهند.

يك عضو شوراي سياسي گروه حوثي هاي يمن در خلال گفتگويي تلويزيوني نسبت به دسيسه و توطئه آمريكايي – عربستاني براي منحرف كردن مسير انقلاب يمن و ايجاد جنگ و درگيري طايفه اي و مذهبي در اين كشور هشدار داد.

“ضيف الله شامي” در ادامه اظهارات خود تاكيد كرد: شبه نظاميان حزب الاصلاح در وراي همه تجاوزها عليه گروه حوثي و جوانان انقلابي قرار دارند.

وي افزود: همه اقدامات تجاوزكارانه اي كه عليه انقلابيون يمني در صعده و استان حجه و در ميادين مهم اين كشور به وقوع مي پيوندد همه و همه با فرماندهي و هدايت حزب تجمع يمن براي اصلاح كه با رژيم عربستان هماهنگ است، انجام مي گيرد.

اين مخالف يمني در ادامه خاطر نشان كرد: اين حزب همچنين از سوي رژيم آل سعود مبالغ زيادي دريافت كرده و در مقابل آن مجري دسيسه هايي است كه سعودي ها عليه انقلاب يمن طراحي كرده اند.

وي در عين حال پرده از نشست هاي محرمانه بين سران آل سعود با سران قبائل استان حجه برداشت كه درنهايت هم منجر به پرداخت مبالغ هنگفت مالي به آنان شد.

” ضيف الله شامي” افزود: اسناد و مدارك زيادي از دست داشتن حزب اصلاح براي يمن در تجاوز و حمله به نيروهاي حوثي وجود دارد.

اين مقام گروه حوثي در يمن تاكيد كرد: فرمان حمله و اقدامات خرابكارانه از سفارت آمريكا در رياض عليه انقلاب يمن صادر مي شود كه هدف از همه اين تجاوزكاري ها به شكست كشاندن انقلاب يمن و يا منحرف كردن آن از مسير اصلي اش است.

اين در حالي است كه منابع خبري روز گذشته از دسيسه جديد عربستان براي ضربه زدن به انقلاب يمن پرده برداشتند و آن اين بود كه دولت رياض با صدور بيانيه اي همه گروه هاي سياسي يمن را به همكاري و همراهي با ” عبد ربه منصور هادي ” رئيس جمهوري يمن كه در انتخاباتي فرمايشي به اين سمت انتخاب شد، فرا خواند.

از ديگر سو، همتاي غربي عربستان در دسيسه چيني عليه يمن، يعني آمريكا از تصميماتي كه ” منصور عبد ربه” اتخاذ كرده از جمله تغيير فرماندهان نظامي با هدف تغيير ساختار ارتش يمن، استقبال كرد.

افغانیوز

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار