افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 4 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

توصیه وزیر امور خارجه پاکستان به امریکا

خواجه محمد آصف

به راپور دیلی پاکستان، خواجه محمد آصف گفت: همیشه از خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده شده بنابراین امریکا به جای متهم کردن اسلام‌آباد باید درباره اقدامات خود در این زمینه توضیح بدهد.

وزیر امور خارجه پاکستان اظهار داشت: امریکا ظرف 16 سال نتوانسته امنیت را در افغانستان برقرار کند بنابراین همه باید خودشان قضاوت کنند که تروریزم افزایش یافته یا کاهش داشته است.

وی افزود: علاوه بر طالبان گروه‌های تروریستی دیگر مانند داعش نیز در حال گسترش فعالیت در افغانستان هستند.

خواجه آصف گفت: تمام تلاش خود را برای برقراری ثبات در افغانستان به کار بردیم و سال‌ها است که از مهاجران افغان پذیرایی می‌کنیم بنابراین مطالبه برای اقدامات بیشتر را نخواهیم پذیرفت.

خواجه محمد آصف هشدار داد: نا‌امنی در افغانستان افزایش تروریزم در منطقه را به دنبال دارد.

قبل از این چندی پیش رکس تیلرسون وزیر امور خارجه امریکا در حالی وارد خاک پاکستان شد که مقام های این کشور استقبال سردی از او به عمل آوردند.

دولت پاکستان استراتیژی آینده خود، برای همکاری با امریکا را نهایی کرده و مهم ترین اصل آن تن ندادن به خواسته های بیشتر امریکاست و اسلام آباد تلاش خواهد کرد روابطش با واشینگتن را بر اساس این اصل پیش برد.

این در حالی است که اخیرا واشینگتن فشارها را بر پاکستان به دلیل آنچه که حمایت این کشور از شبه‌نظامیان طالبان با دادن پناهگاه‌های امن به آنها خوانده افزایش داده است.

وزیر دفاع امریکا چندی پیش گفت: قبل از اینکه ترمپ به گزینه‌هایی روی آورد که مربوط به حمایت پاکستان از تروریزم است بار دیگر همکاری با این کشور در خصوص افغانستان را امتحان خواهیم کرد.

ترمپ رییس‌جمهور امریکا بعد از تعین استراتیژی خود در افغانستان گفت: پاکستان با ادامه اقدامات خود در پناه دادن به افراط‌گرایان در آینده بسیار ضرر خواهد کرد زیرا این کشور به تروریست‌هایی پناه می‌دهد که با واشینگتن می‌جنگند.

سخنان ترمپ واکنش شدید پاکستان و لغو دیدار مقامات 2 کشور را به دنبال داشت.

کارشناسان پاکستانی معتقدند سفر تیلرسون به پاکستان چندان دستاوردی برای امریکا نداشته است و بی‌اعتمادی بین دو کشور همچنان ادامه دارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار