افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 14 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

تهدید رییس جمهور فیلیپین به اخراج همه سفرای اروپایی

رودریگو دوترته

رییس جمهور فیلیپین، که سیاست دولتش در مبارزه با قاچاق مواد مخدر با انتقادهای گسترده همراه است، سفرای کشورهای اروپایی در فیلیپین را تهدید کرد که طی ۲۴ساعت این کشور را ترک کنند.

رودریگو دوترته رییس جمهوری فیلیپین در واکنش به انتقادهای گسترده از تدابیر دولتش برای مبارزه با مواد مخدر، به اخراج سفرای تمامی کشورهای اروپایی از فیلیپین تهدید کرده است.
این رییس جمهور جنجالی فیلیپین گفت: آیا شما فکر میکنید ما جمعی از احمقان در اینجا استیم؟ سفرای این کشورها اکنون درس یاد میگیرند، برای اینکه ما میتوانیم روابط دپلوماتیک مان را از فردا قطع کنیم و تمامی شما نیز طی 24 ساعت باید از کشور من خارج شوید.
دوترته همچنین به مسئولان اروپایی، که فیلیپین را به اخراج از شورای حقوق بشر سازمان ملل درصورت ادامه حملات خونین علیه قاچاقبران مواد مخدر تهدید کرده اند، حمله کرد و گفت: ای کودنان، این کار را انجام دهید، این کار را عاجلا انجام دهید.
در دوران ریاست جمهوری رودریگو دوترته در عملیات مبارزه با مواد مخدر، که او از سال 2016 شروع کرد، هزاران نفر کشته شده اند. این مبارزه که با هدف ریشه کن کردن تجارت مواد مخدر شروع شده، به دلیل تعداد زیاد کشته ها با انتقادهای گسترده بین المللی روبه رو شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار