افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 14 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

تعداد واقعی بیكاران در انگلیس بیش از دو برابر آمارهای رسمی است!

كنگره اتحادیه های صنفی و كارگری انگلیس موسوم به ‘تی یو سی’ با انتشار نتیجه مطالعات خود درباره وضعیت اشتغال در این كشور تاكید كرد: اگر با معیارهای متفاوتی از معیارهای دولتی به بررسی وضعیت بیكاری در انگلیس بپردازیم، باید بسیاری از كسانی را كه به دلیل نبودن شغل مناسب، تن به كارهای موقت و با حقوق پایین می دهند را نیز جز بیكاران به حساب آوریم.

اداره آمارهای ملی انگلیس ماه گذشته اعلام كرد كه تعداد بیكاران این كشور حدود دو میلیون و 680 هزار نفر است. این سازمان رسمی قرار است فردا جدیدترین آمار خود را در مورد لشگر بیكاران انگلیس منتشر كند.

كنگره اتحادیه های صنفی و كارگری انگلیس امروز گفت: حدود یك میلیون و 900 هزار نفر از نیروی كار انگلیس هم اكنون به دلیل پیدا نكردن مشاغل دائمی و مناسب در مشاغل پاره وقت و با حقوق پایین كار می كنند و به همین دلیل وضعیت اقتصادی خانواده هایشان رو به وخامت می رود.

‘این گونه مشاغل درآمدی كمتر از نرخ رشد تورم به صاحبان خود می دهند و به دلیل موقت بودن، نمی توان آینده ای مطمئن برای كسانی كه در این مشاغل كار می كنند، متصور شد.’

‘برندان باربر’ دبیركل ‘تی یو سی’ گفت: آمارهای دولتی درباره بیكاری خود به اندازه كافی غم انگیز می باشد، ولی تعداد واقعی بیكاران بدتر از آمارهای رسمی است.

وی افزود: تا زمانی كه ما نتوانیم فرصت های شغلی مناسب و مطمئن برای نیروی كار خود فراهم كنیم و حقوقی متناسب با افزایش قیمت ها پرداخت كنیم، نمی توانیم به اهداف خود در زمینه رشد اقتصادی مطمئن و كاهش كسری بودجه برسیم.

تعدادی از رهبران اتحادیه های صنفی و كارگری انگلیس از دولت خواسته اند با درك درست از ابعاد مختلف بحران بیكاری به دنبال ایجاد اشتغال واقعی باشد و نه اینكه همچنان به تكرار اطلاعات نادرست ادامه بدهد.

در همین حال یك موسسه اعتبارسنجی بین المللی نیز نسبت به ضعف اقتصادی انگلیس هشدار داده و اعلام كرده است كه درجه اعتباری این كشور ممكن است در آینده تنزل یابد.

موسسه بین المللی ‘مودیز’ رسما به دولت انگلیس و بانك مركزی این كشور هشدار داده است كه به دلیل چشم انداز ضعیف رشد اقتصادی انگلیس در سال های آینده، این كشور ممكن است درجه اعتباری كنونی خود را كه ‘سه ای(AAA)’ می باشد از دست بدهد.

این موسسه افزود: عدم اطمینان فزاینده نسبت به راه های تقویت مالی انگلیس و همچنین آسیب پذیری اقتصاد این كشور در قبال بحران مالی در حوزه یورو از جمله عواملی است كه باعث شده است چشم انداز اقتصادی انگلیس ضعیف به نظر برسد.

‘مودیز’تایید كرده است كه در حال حاضر اقتصاد انگلیس را در بخش چشم انداز منفی قرار داده و احتمال دارد این كشور طی 18 ماه آینده یكی از ‘ای’ های سه گانه خود را از دست بدهد.

موسسات اعتباری بین المللی طی ماه های گذشته درجه اعتباری اكثر كشورهای اروپایی را به دلیل چشم انداز ضعیف رشد اقتصادی تنزل داده اند.

اقتصاد انگلیس پس از ركود سال 2008 میلادی، در سال 2010 رسما از دوره ركود خارج شد ولی تاكنون به نرخ رشد قابل اعتمادی نرسیده است و به همین دلیل كارشناسان بارها نسبت به بازگشت مجدد به دوره ركود و كسادی هشدار داده اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار