افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 10 ژوئن , 2016 لینک کوتاه خبر :

تعداد تلفات مهاجران از سال ۲۰۱۴ تاکنون: بیش از ۱۰ هزار نفر!

مهاجرین

طبق گزارش سازمان ملل بیش از ۱۰ هزار مهاجر که از سال ۲۰۱۴ تاکنون در سفری خطرناک، قصد عبور از مدیترانه و رسیدن به سرحدات اروپا را داشته‌اند، جان خود را از دست داده‌اند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، آدریان ادواردز سخنگوی آژانس پناهنده گان سازمان ملل روز سه شنبه در جمع خبرنگاران تاکید کرد: از ابتدای سال 2014 یعنی زمانی که پدیده افزایش مهاجران در دریای مدیترانه اتفاق افتاد، بیش از 10 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

کمیساریای عالی پناهنده گان سازمان ملل اعلام کرده است که تعداد مرگ و میر مهاجران در سال 2016 به طور چشمگیری افزایش یافته و بیش از 2814 نفر از ابتدای امسال تاکنون جان باخته‌اند. در سال 2015 میلادی نیز تعداد مرگ و میرها به 3771 نفر و در سال 2014 نیز این رقم به 3500 نفر رسیده بود.

تعداد کل مرگ و میر مهاجران در کمتر از دو سال و نیم گذشته به بیش از 10085 نفر رسیده است، وی افزود: این یک تحول به شدت نگران کننده است. سازمان ملل از جامعه جهانی می خواهد تا به دنبال ابزارهای معتبر و جایگزین برای مدیریت بحران مهاجرت باشد. باید از مرگ و میر بیشتر مهاجران در دریای مدیترانه جلوگیری کرد.

سازمان بین‌المللی مهاجرت نیز اعلام کرده است که تعداد تلفات مهاجران در مدیترانه از ابتدای امسال تاکنون هزار نفر بیشتر از تلفات 1838 نفری بوده که در شش ماه نخست 2015 میلادی ثبت شده است.

این سازمان افزود: تا روز دوشنبه بیش از 206400 مهاجر و پناهجو از ابتدای سال 2016 به اروپا رسیده‌اند.

اتحادیه اروپا با بدترین بحران آوارگان پس از جنگ جهانی دوم روبرو شده است. بر اساس آمارهای آژانس سرحدی اروپا “فرانتکس”، بیش از 1.83 ملیون مهاجر در سال 2015 میلادی وارد سرحدات اروپا شده اند.

حدود نیمی از این آوارگان و پناهجویان را اتباع سوری تشکیل می دهند که از جنگ داخلی این کشور به اروپا پناه آورده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار