افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 10 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

تظاهرات گسترده مردم انگلیس در اعتراض به دولت

روزنامه انگلیسی گاردین، در تازه ترین گزارش خود گفته است که صدها هزار نفر از مردم انگلستان در اعتراض به سیاست های دولت، به خیابان ها می ریزند.
به گفته این روزنامه، بخش‌های خدمات عمومی در انگلیس، دراعتراض به سیاست‌های ریاضتی و کاهش بودجه بخش‌های عمومی، تظاهرات سراسری برگزار کنند.
این روزنامه پیش بینی کرده است که نزدیک به نیم میلیون انگلیسی، که کارمندان بخش‌های خدمات عمومی هستند، امروز(پنج شنبه) در سراسر این کشور اعتصاب و تظاهرات می کنند.

انگلستان یکی از کشورهای اروپایی است که از اقتصاد نسبتا قدرت مندی برخوردار است اما گفته می شود که رکود جهانی اقتصاد این کشور را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد.
براساس برنامه های اعلام شده، قرار است صدها هزار نفر از کارکنان بخش‌های عمومی، شامل افسران پلیس، اساتید دانشگاهی، ماموران مرزی، کارمندان بخش صحت و معلمان در اعتراض به سیاست‌های ریاضتی دولت ، اعتصاب و تظاهرات سراسری برگزار کنند.
گفته می شود که بیست هزار تن از اعتراض کنندگان، ماموران پلیسی هستند که خارج از ساعت کاری خود و در اعتراض به تعدیل نیرویی که قرار است در 4 سال آینده در تعداد مامورین پلیس انجام گیرد، در میدان مرکزی لندن تجمع می‌کنند.
علاوه بر اتحادیه معلمان و اساتید انگلستان و همچنین کارکنان بخش صحت ، اتحادیه خدمات عمومی و شهروندی انگلیس با 250هزار عضو، از دیگر اتحادیه‌ای است که در این تظاهرات‌ها حضور دارد.
سال گذشته نیز در اعتراض به کاهش بودجه خدمات عمومی در انگلستان صدها هزار نفر به خیابان ها ریختند.
اعتصاب سراسری در حالی انگلستان را نیز در بر می گیرد که در کشورهای ایتالیا، فرانسه و اسپانیا، سیاست های صرفه جویانه باعث برکناری رهبران این کشور و برتری چپ گرایان شده است.
در تازه ترین تغییرات، فرانسوا اولاند از حزب سوسیالیست فرانسه موفق شد نیکلا سارکوزی رییس جمهور پیشین را شکست دهد.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار