افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 10 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

تظاهرات هزاران تن از مردم اندونزیا در اعتراض به تصمیم ترمپ

اندونزیا

هزاران تن از مردم اندونزیا بار دیگر با تجمع در مقابل سفارت امریکا در شهر جاکارتا مخالفت خود را با تصمیم دونالد ترمپ درباره قدس اشغالی ابراز کردند.

به نقل از رویترز، هزاران تن از مردم اندونزیا امروز یکشنبه با تظاهرات و تجمع در برابر سفارت امریکا در پایتخت این کشور مخالفت و اعتراض خود را نسبت به تصمیم دونالد ترمپ در به رسمیت شناختن قدس من‌حیث پایتخت اسراییل اعلام کردند.

بسیاری از تظاهرات کننده گان نوشته هایی را در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: فلسطین در قلب های ماست. رهبران اندونزیا نیز که پرجمعیت ترین کشور مسلمان جهان به شمار می رود، در این تظاهرات اشتراک کردند.

تصمیم اخیر ترمپ با مخالفت های گسترده در جهان عرب و کشورهای اسلامی روبرو شده و متحدان غربی واشینگتن نیز مخالفت خود را با این تصمیم اعلام کرده اند. متحدان امریکا بر این باورند که تصمیم ترمپ به ضرر تلاش های مربوط به روند سازش خواهد بود و در نهایت منجر به تشدید خشونت ها در منطقه می شود.

ده ها هزار تن طی روزهای اخیر در کشورهای اسلامی آسیا در مخالفت با تصمیم امریکا تظاهرات کرده اند.

صاحب الایمان رییس حزب عدالت اندونزیا که این تظاهرات را سازماندهی کرده است، در سخنانی در جمع تظاهرات کننده گان تاکید کرد: مردم فلسطین از جمله نخستین کسانی بودند که استقلال اندونزیا را در سال 1945 عیسوی به رسمیت شناختند. اندونزیا باید در درخواست خود از سازمان کنفرانس اسلامی و شورای امنیت سازمان ملل و جامعه بین المللی برای واکنش عاجل همراه با اقدامات دپلوماتیک و سیاسی قاطع تر برای محافظت از فلسطینی ها در برابر اشغالگری اسراییل و امریکا، فعالتر عمل کند.

وی در ادامه تصریح کرد: اندونزیا من‌حیث بزرگترین کشور اسلامی بیشترین مسئولیت را در قبال استقلال فلسطین و مدیریت بیت المقدس دارد. امیدوارم اندونزیا نقش پیشتازی را در بین کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی داشته باشد.

وزیر خارجه اندونزیا امروز یکشنبه به اردن سفر کرده تا با وزرای خارجه فلسطین و اردن دیدار و گفتگو کند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار