افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 9 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

تظاهرات صدها تن از مسلمانان مقابل سفارت میانمار در واشینگتن

میانمار

 

صدها تن از مسلمانان ساکن واشینگتن، در اعتراض به قتل عام مسلمانان روهینگیا، در مقابل سفارت میانمار در واشینگتن تجمع کردند.

تجمع کنندگان با در دست داشتن نوشته هایی کشتار بی رحمانه اقلیت مسلمان روهینگیا بدست نیروهای امنیتی، اردو و بوداییان میانمار را محکوم کردند و خواستار پایان دادن به کشتار مسلمانان این کشور شدند.

تجمع کنندگان همچنین به دیپلومات های میانماری که در حال رفتن به داخل سفارت بودند، فریاد می زدند شرمت باد، شرمت باد.

خانم مدیا بنجامین، رییس سازمان ضد جنگ کد پینک در این پروگرام سخنرانی کرد و گفت: سال ها ما برای رییس جمهور فعلی میانمار فعالیت کردیم و روزه سیاسی گرفتیم تا او از زندان آزاد شود و بعد رییس جمهور شد اما حالا ادعا دارد که کاری نمی تواند بکند زیرا دست اردو و نیروی های امنیتی در کار است, وی ادامه داد که دست شما به خون همه این بیگناهان آغشته است.

آژانس آوارگان سازمان ملل جمعه اعلام کرده است که حدود 270 هزار آواره روهینگیا طی دو هفته گذشته از میانمار فرار کرده و به دنبال پناه گرفتن در بنگلادیش هستند.

موج جدید خشونت ها در میانمار پس از حملات هماهنگ شبه نظامیان به مقرهای پولیس و یک پایگاه نظامی در 25 آگست در ولایت راخین تشدید شده است. در درگیری های اخیر بیش از 400 نفر کشته شده اند که بر اساس ادعای نیروهای امنیتی میانمار، اکثر آنها شبه نظامیان بوده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار