افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 14 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

تظاهرات بحرینی ها در مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی

بحرین

مردم بحرین با برگزاری تظاهراتی در برخی نقاط این کشور مخالفت خود را با هر گونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کردند.
ساکنان شهرک کرزکان ضمن برگزاری تظاهراتی در این شهر، با نگارش شعارهایی در سَرَکها مخالفت خود با هر گونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعلام کردند.
در شهرک الدیر نیز جوانان انقلابی به نشانه مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، بیرق این رژیم را زیر پاهای خود لگدمال کردند.
طبق راپور شبکه 14 فِبریوری، نیروهای امنیتی بحرین این هفته نیز از اقامه نماز جمعه در منطقه محاصره شده الدراز ممانعت کردند در حالی که محاصره تحمیلی منزل آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین نیز همچنان ادامه دارد.
این شصت و پنجمین هفته متوالی است که نیروهای امنیتی بحرین از اقامه نماز جمعه در الدراز ممانعت میکنند.
دولت بحرین با سلب تابعیت و محاکمه آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان و انقلابیون این کشور از ماه جون سال گذشته عیسوی (جوزا 1395) منطقه الدراز محل سکونت این عالم برجسته جهان اسلام را به محاصره امنیتی در آورده و با قرار دادن ایشان در اقامت اجباری، اقامه نماز جمعه شیعیان را نیز طی این مدت به توقیف در آورده و از ورود امام جمعه و نمازگزاران به مسجد امام صادق (ع) در این منطقه ممانعت بعمل می آورد.
قدامت نماز جمعه شیعیان بحرین در مسجد امام صادق (ع) منطقه الدراز به صدها سال قبل و پیش از روی کار آمدن خاندان آل خلیفه در بحرین بازمی گردد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار