افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 3 آوریل , 2018 لینک کوتاه خبر :

تسلیح داعش از سوی امریکا و عربستان سعودی

داعش

پایگاه گلوبال ریسرچ به وجود دلایل قاطع بر دست داشتن امریکا و عربستان در مسلح کردن داعش در عراق و سوریه اذعان کرد.

در راپور این مرکز پژوهشی که روز یکشنبه در رسانه های عراق بازتاب یافت، همچنین از دستیابی تروریست های داعش به مواد کیمیاوی از طریق دلالان ترک خبر داد.
راپور تاکید کرده است: دلایل محکمی وجود دارد که نشان می دهد سلاح هایی که از سوی امریکا و عربستان از زرادخانه های اروپای شرقی خریداری شد به جای استفاده در اردوی ملی این کشورها، سر از مواضع و سنگرهای داعش درآورده است.
ادامه راپور حاکی است: واشینگتن و ریاض همچنین اقدام به ادغام گروههای تروریستی مورد حمایت خود در گروهک داعش کرده اند و یا از طریق بازار سیاه به آنها اسلحه فروخته اند.
در این راپور آمده است: بخش اعظم سلاح های بررسی شده نشان می دهد که در مورد هیچکدام از این خریدها مقررات نقل و انتقال و رسیدن به مقصد (اردو های امریکا و عربستان) رعایت نشده و در اختیار داعش گذاشته شده است.
گلوبال ریسرچ در این مطلب من‌حیث نمونه به راپور دولت بلغاریا استناد کرده که گفته است راکت های 40 میلیمتری ساخت این کشور از نوع PG-7T از طریق شرکت کسلر پالیسی سپلای امریکا به وزارت دفاع این کشور فروخته شد اما در حسکه سوریه در دست داعش پیدا شد.
در این راپور همچنین تاکید شده است که افتادن این سلاح ها بدست داعش از روی اشتباه نبوده است بلکه با برنامه و بطور عمدی انجام شده است تا این گروهک تروریستی بتواند نظام سیاسی در سوریه به رهبری بشار اسد را بی ثبات کند.
گلوبال ریسرچ یادآور شده است که سیاست بی ثبات کردن نظام سوریه، یک سیاست مستمر از سوی امریکا بوده است و انتقال اسلحه به داعش نیز درهمین راستا قرار گرفته است.
به نوشته این پایگاه معتبر پژوهشی، مواد کیمیاوی بکار رفته از سوی داعش در ساخت بم های دست ساز و دیگر بسته های انفجاری، تقریبا بطور کامل از طریق ترکیه خریداری شده است و این امر بر اساس نمبر های مربوط به سری ساخت درج شده روی بسته های این مواد بخوبی نمایان است.
اذعان گلوبال ریسرچ و تاکید مجدد بر تسلیح داعش از سوی امریکا و عربستان سعودی در شرایطی است که پیش تر نیز مدارک و شواهد متقنی در این زمینه از سوی رسانه های معتبر منطقوی و نیز مقامات پارلمانی و الحشد الشعبی عراق ارایه شده است.
امریکا در سال 2014 و به بهانه مبارزه با داعش در راس جمعی موسوم به ایتلاف بین المللی علیه داعش بار دیگر به عراق بازگشت و امروز و در دوران پساداعش نیز برغم مخالفت یکپاره عراقی ها، بر ادامه حضور نظامی در این کشور تاکید دارد.
امریکا پس از لشکرکشی سال 2003 به بهانه برخورداری عراق از سلاح های کشتارجمعی که بعدا دروغ بودن آن اثبات شد، در پی تلفات و خسارات سنگین در اثر مقابله نیروهای مقاومت عراقی و نیز ناکامی های فراوان سیاسی و امنیتی در سال 2011 مجبور به ترک این کشور شد.
در ماههای اخیر دولتمردان امریکا به صراحت می گویند خروج آنها از عراق در سال 2011 یک اشتباه بوده است و این بار دیگر تکرار نخواهد شد.
آنها مهمترین دلیل برای ضرورت باقی مانده خود در عراق را ادامه خطر داعش و ضرورت کمک به دولت و اردوی ملی عراق برای مبارزه با این گروهک تروریستی تکفیری اعلام می کند.

 

  1. Mohammad Farid :

    لعنت به امریکا وعربستان سعودی دشمن اسلام وقاتل مردم افغانستان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار