افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 8 نوامبر , 2015 لینک کوتاه خبر :

تزریق مواد مخدر به دختران ملک عبدالله

العنود الفایز گفت: خدمتکاران قصر به عمد به دخترانم هلا و مها مواد مخدر می دادند و برخی از آنها که نتوانستند این کار را بکنند اخراج شدند، اما بقیه در برابر این تصمیم تسلیم شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری شبکه المنار،داستان معروف زندانی شدن چهار دختر ملک عبدالله بن عبدالعزیز در کاخ های پادشاهی در فاجعه انسانی به نام تزریق مواد مخدر به زندانیان عقیده ریشه دارد.

 

اخبار زیادی درباره این چهار دختر به نام های هلا، مها، سحر و جواهر که سال هاست در قصرهای سلطنتی محبوس هستند، نوشته شده و مصاحبه های زیادی نیز با مادر آنها شاهزاده «العنود الفایز» که در لندن اقامت دارد، انجام شده است.

 

با همه اینها شاید کسی نداند که ماجرای زندانی شدن این چهار دختر در کاخ های سلطنتنی ارتباط زیادی با رسوایی های « کپتاگون» دارد.

 

رسوایی های مواد مخدر در دستگاه پادشاهی عربستان از ماجرای بازداشت شدگان سیاسی شروع و پس از آن سایر گروههای مردمی حتی کودکان مدارس مقطع ابتدایی را نیز شامل می شود.

 

مصاحبه منتشر نشده با همسر مطلقه ملک عبدالله

در اوایل ماه آوریل سال 2014 (فروردین 94) مصاحبه ای با همسر مطلقه ملک عبدالله عبدالعزیز انجام شد اما در آن زمان منتشر نشد.

 

در این مصاحبه، این شاهزاده اردنی الاصل دلیل برخورد نامناسب آل سعود با دخترانش را توضیح داده و گفت: دلیل این بد رفتاری این بود که یکی از دخترانم متوجه شد زندانیان عقیده در زندان های سعودی مورد شکنجه و تحقیر قرار می گیرند و به آنها مواد مخدر تزریق می شود.

 

بستری شدن زندانیان در بخش روانی

به گفته وی زندانیان عقیدتی در پادشاهی سعودی با وجود اینکه از صحت و سلامت کامل برخوردار بودند، در بخش بیماران روانی نگهداری می شوند و به آنها مواد مخدر تزریق می شود و مورد شکنجه و توهین قرار می گیرند.

 

اینها مشاهدات هلا دخترعبدالله عبدالعزیز آل سعود بود که در دوره آموزشی در یکی از مراکز نگهداری بیماران روانی با آن روبه رو شد.

 

اعتراض شاهزاده هلا به شیوه برخورد با زندانیان باعث شد تا خود او نیز قربانی همین رفتارها شود به این معنی که آنها پس از تزریق مواد مخدر به هلا، او را روانه زندان کردند تا جایی که سلامتی اش رو به وخامت گذاشته و موجب شد از خواهرانش جدا شود.

 

تزریق مواد مخدر به دختران ملک عبدالله

العنود الفایز گفت: خدمتکاران قصر به عمد به دخترانم هلا و مها مواد مخدر می دادند و برخی از آنها که نتوانستند این کار را بکنند اخراج شدند، اما بقیه در برابر این تصمیم تسلیم شدند.

 

آل سعود عامل غرق شدن کشور در مواد مخدر هستند

جواهر و سحر برای جلوگیری از تکرار این فاجعه درخواست کردند که خدمتکاران از محل اقامت آنان اخراج شوند.

 

المنار در ادامه این مطلب نوشت: این رفتاری است که آل سعود با فرزندان خود دارد، بنابراین جای تعجب نیست که سران سعودی تمام کشور را غرق مواد مخدر کرده و مردم حجاز را بدبخت و نابود کنند.

 

در همین ارتباط در ماه اوت 2015 شبکه فرانس 24 با انتشار یک گزارش، اقدام به پخش یک فیلم ویدیویی کرد که در تاریخ 13 ژوئیه گذشته از زندان «بریمان» جده به بیرون درز کرده بود.

 

معتاد کردن زندانیان با استفاده از هروئین

همچنین این شبکه فاش کرد، در زندان های سعودی به زندانیان هروئین تزریق می شود و به این ترتیب دروغ بودن توجیهات رسمی مبنی بر تزریق انسولین به زندانیان برملا شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار