افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 25 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

ترمپ سنت شکنی کرد/ لغو ضیافت افطار در ارگ سفید

ارگ سفید

یک روزنامه امریکایی در یادداشتی به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر اقدام دولت دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا در لغو سنت چندین دهه‌ای برگزاری مراسمی به مناسبت ماه رمضان در ارگ سفید را مورد نقد و بررسی قرار داده است.

واشینگتن‌پست با یادآوری اینکه اولین ضیافت افطار ارگ سفید در روز 9 دیسِمبر سال 1805 عیسوی به میزبانی توماس جفرسون، رییس‌جمهور وقت امریکا برگزار شده می‌نویسد: به نظر می‌رسد، اکنون در دوران مدرن، سنت گرامی‌داشت رمضان با ضیافت افطار یا جشن‌های عید فطر به پایان رسیده است.

مقام‌های ارگ سفید به درخواست این روزنامه درباره دلایل عدم برگزاری این مراسم در دوران ترمپ پاسخ نداده‌اند. این در حالی است که «دونالد ترمپ»، در دوران تبلیغات ریاست‌جمهوری، خواستار منع ورود تمامی مسلمان‌ها به خاک امریکا شده بود.

با وجود این، ارگ سفید در اعلامیه ای مختصر، فرا رسیدن عید فطر را به تمامی مسلمان‌های جهان تبریک گفته است. در این اعلامیه آمده است: مسلمان‌ها در ایالت متحده، همراه با سایر مسلمان‌های جهان، بر انجام اقدامات معنوی و امور خیریه تمرکز کردند.

در این اعلامیه همچنین آمده است: اکنون که آنها با دوستان و خانواده‌شان در حال گرامی‌داشت عید هستند، بیرق دار سنت کمک به همسایگان و تقسیم غذا با مردم تمامی اقشار هستند. این رخصتی‌ها برای ما یادآور اهمیت شفقت، میزانبانی و حسن نیت است. ایالات متحده همگام با مسلمانان سراسر جهان، تعهدات خود برای احترام به این ارزش‌ها را تجدید می‌کند. عید مبارک.

رکس تیلرسون، وزیر خارجه امریکا هم در روزهای آغازین ماه رمضان، سنت بیست ساله برگزاری مراسم رمضان در تعمیر وزارت خارجه امریکا را شکست. او هم روز شنبه در اعلامیه ای مختصر نوشت: بهترین آرزوها برای مسمانانی که عید فطر را جشن می‌گیرند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار