افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 18 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

ترمپ؛ برنده جایزه بزرگترین دروغگوی سال شد!

ترمپ دروغگو

پایگاه انترنتی نشریه واشینگتن پست نوشت: ترمپ بزرگترین دروغگوی سال است!

ویب سایت انترنتی نشریه واشینگتن پست نوشت: اکنون زمان آن رسیده تا بزرگترین دروغگوی سال را مشخص کنیم. معمولاً این کار سختی نیست اما در دوران ترمپ هیچ کاری آسان نیست. در تاریخ سیاسی اخیر امریکا رییس جمهوری که تا این اندازه اغراق کند وجود نداشته است. او نه‌فقط دایماً ادعاهای دروغین مطرح می‌کند بلکه آنها را حتی زمانی که ثابت می‌شود اشتباه است، تکرار هم می‌کند.

ترمپ همیشه بدون توجه به اینکه مدرک چندانی برای ادعایش ندارد اصرار دارد که حق با اوست. در واقع او وقتی می‌بیند به چالش کشیده شده است بر این اظهارات تأکید می‌کند. در عین حال تغییرات ناگهانی و مکرر رییس جمهور در سیاست با بی‌ثباتی در اظهارات گذشته‌اش همراه است. او درباره نرخ بیکاری که در دوران مبارزات انتخاباتی‌اش ادعا می‌کرد غیرواقعی است و عدد واقعی آن 42 فیصد بوده، اکنون گفته می‌شود پایین‌ترین میزان در 17 سال گذشته است.

بر اساس آخرین به‌روزرسانی در مدت 298 روز ریاست جمهوری، تعداد اظهارات اشتباه یا دروغ رییس جمهور 1628 مورد بوده است. افرادی که رییس جمهور را احاطه کرده‌اند دایماً یا واقعیت‌ها را به‌گونه‌ای دیگر نشان می‌دهند یا آنها را نادیده می‌گیرند. البته دموکراتها هم اظهارات اشتباهی داشته‌اند اما اکنون قدرت دست آنها نیست. نمونه‌هایی از ادعاهای ترمپ به این شرح است:

ترمپ گفته بود: من متوجه شده‌ام که اوباما مکالمات من را شنود کرده است .
با وجود منابع استخباراتی زیاد و قابل دسترس برای رییس جمهور، ترمپ تصمیم گرفت ادعای بی‌اساسی را بر مبنای راپور بریت بارت نیوز مطرح کند، حتی گزارشگر آن نشریه اعلام کرد اشتباه کرده است. جیمز کومی، رییس اف‌بی‌آی هم گفت که این ادعا صحت ندارد. رییس جمهور دایماً درباره اخبار جعلی حرف می‌زند و از آنها انتقاد می‌کند اما با وجود اینکه هیچ مدرکی برای این ادعایش نداشت هرگز بابت این اظهارات عذرخواهی نکرد.

جمعیت حاضر برای مراسم سوگند خوردن ترمپ بیشتر از مراسم قبلی بوده است.
شان اسپایسر سخنگوی ارگ سفید به‌دستور ترمپ بعد از مراسم تحلیف اعلام کرد که حضور مردم در این مراسم بیشتر از مراسم بارک اوباما بوده است.

ترمپ درباره مالیات گفته است این بزرگترین کاهش مالیاتی در تاریخ امریکا است .
وی این ادعا را زمانی مطرح کرد که قانون مالیاتی جمهوری‌خواهان هنوز کاملاً مشخص نبود. او بعد از اینکه پیش‌نویس این قانون آماده شد باز هم این ادعا را مطرح کرد حتی بعد از آنکه کارشناسان اعلام کردند در بهترین حالت این پلان مالیاتی هشتمین پلان کلان کاهش مالیاتی خواهد بود. قابل ذکر است که اغلب نماینده گان کانگرس هم چنین ادعایی را مطرح نمی‌کنند چون بهتر می‌دانند که شرایط چیست.

ترمپ گفته است هیچ رییس جمهوری به‌اندازه من در این مدت زمانی کوتاه کار انجام نداده است .
کتابهای تاریخی، این موضوع را ثبت خواهند کرد. در مقایسه با رؤسای جمهور اخیر، ترمپ پیروزی‌های کمتری در زمینه قانون‌گذاری داشته و میزان محبوبیتش هم بسیار پایین‌تر است. او بارها ادعا کرده که دستاوردهای او از زمان فرانکلین روزولت با هیچ‌کس قابل رقابت نیست.
ترمپ دایماً در حال تغییرات ناگهانی در سیاست است. ترمپ بارها وعده داده بود که چین را بابت اینکه عمداً ارزش پول کشورش را پایین نگه می‌دارد مجازات خواهد کرد. اما به‌محض آنکه رییس جمهور شد اعلام کرد لزومی به مجازات چین نیست چون آنها دست از این کار برداشته‌اند، که البته صحت ندارد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار