افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 18 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

تركیه خواهان توضیح رژیم صهیونیستی شد!

مقامات وزارت امور خارجه تركیه در پی نقض حریم هوایی بخش ترك نشین قبرس از سوی جنگنده اسراییلی در تماس تلفنی با كاردار اسراییل در آنكارا خواهان توضیح در این زمینه شدند.

منابع دیپلماتیك در آنكارا گفتند : وزارت امور خارجه تركیه از ‘ یوسف لوی سفری’ كاردار سفارت رژیم صهیونیستی در آنكارا خواهان توضیح در این باره شده است.

به گفته این منابع ، اسراییل هنوز در این زمینه توضیحی ارایه نكرده است.

به دلیل كاهش سطح روابط تركیه و رژیم صهیونیستی به علت حمله نیروهای نظامی این رژیم به كشتی مرمره آبی در آبهای بین المللی دریای مدیترانه، رژیم اشغالگر قدس در آنكارا سفیر ندارد.

از سوی دیگر ‘ قدرت اوزرسوی’ نماینده ویژه ‘درویش اراوغلو’ رهبر بخش ترك نشین قبرس در تماس تلفنی با سفیر رژیم صهیونیستی در بخش یونانی نشین قبرس نقض حریم هوایی این بخش از سوی جنگنده های اسراییلی را بشدت تقبیح كرد.

ستاد ارتش تركیه روز گذشته ، رژیم صهیونیستی را به نقض حریم هوایی بخش ترك نشین قبرس متهم كرد.

ستاد ارتش تركیه اعلام كرد یك هواپیمای اسرائیلی كه بدون اجازه وارد حریم هوایی بخش ترك نشین قبرس شده بود، با مداخله جنگنده های ارتش تركیه مجبور شد از آسمان این منطقه خارج شود.

ارتش تركیه بدون اشاره به مشخصات هواپیمای اسرائیلی افزود: ‘این هواپیما دوشنبه گذشته برای 5 بار و به مدت 8 دقیقه وارد حریم هوایی بخش شمالی قبرس شده بود.

‘دو فروند هواپیمای ‘اف – 16′ تركیه این هواپیمای اسرائیلی را از حریم هوایی منطقه بیرون كرده اند.’

رژیم صهیونیستی و بخش یونانی نشین قبرس پارسال بدون اعتنا به مخالفتهای دولت تركیه، كار اكتشاف را در منابع زیردریایی سواحل قبرس آغاز كردند.

تركیه بهره برداری از منابع طبیعی این منطقه را حق بخش ترك نشین قبرس می داند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار