افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 5 ژانویه , 2014 لینک کوتاه خبر :

تحلیلگر روس: آمریکا از ترس تلفات سنگین به سوریه حمله نکرد

آرتیوم کوبزف روز یکشنبه طی گزارشی در رادیو دولتی صدای روسیه گفت: آمریکا هیچگاه از حکومت بشار اسد خوشش نمی آمد اما واشنگتن ترجیح داد در این کشور مداخله نظامی نکند.

وی افزود: تجربه جنگ های عراق، افغانستان و لیبی نشان داد آمریکا هیچ نتیجه ای از ورود به مناقشه دولت و معارضان در سوریه به دست نمی آورد.

کارشناس روس گفت: این مساله را نظامیان ارشد آمریکایی که در جنگ های مذکور شرکت داشتند بهتر از دیگران درک می کنند.

کوبزف به عنوان مثال به اظهارات اخیر ریموند اودیرنو رییس ستاد کل ارتش آمریکا اشاره کرد که به تاثیرات منفی کاهش بودجه نظامی بر سطح آمادگی نظامی سربازان آمریکایی اذعان کرده و هشدار داده بود در صورت مداخله نظامی محدود در سوریه هم ارتش آمریکا متحمل تلفات سنگین خواهد شد.

کارشناس روس همچنین به سخنان مارتین دمپسی رییس ستاد کل نیروهای مسلح آمریکا اشاره کرد که با شرکت نیروهای آمریکایی در مساله سوریه مخالفت کرده بود.

دمپسی هشدار داده بود در صورت مداخله نظامی آمریکا در سوریه، واشنگتن هزینه بسیار سنگینی را پرداخت خواهد کرد و بسیار بعید است که مداخله آمریکا در این مساله موثر واقع شود.

تحلیلگر روس گفت: افکار عمومی آمریکا هم پس از جنگ های چند ساله نیروهای این کشور در عراق و افغانستان و متحمل شدن هزاران تلفات نظامی و صرف صدها میلیارد دلار بودجه این کشور برای یک جنگ دیگر آمادگی ندارد.

وی افزود: علاوه بر آن اوباما به این واقعیت توجه داشته است که در صورت تهاجم نیروهای آمریکایی به سوریه، جایزه صلح نوبل که در سال نخست ریاست جمهوری بدون انجام کوچکترین خدماتی دریافت کرده بود زیر سوال می رود.

کارشناس روس نتیجه گیری کرد: این عوامل باعث شد آمریکا از حمله نظامی به سوریه صرف نظر کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار